betfair uk 100 bet bundle | new customers only. 18+. t&cs apply

Tournament details

Kazakhstan F4 (Shymkent)

 
Date:Apr 16, 2018
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Kazakhstan Kazakhstan
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:
Longitude:
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Denis Yevseyev KAZ-Pavel Kotov RUS7-56-1   21 Apr 18
1/2
Pavel Kotov RUS-T. Gabashvili RUS6-10-66-4  20 Apr 18
Denis Yevseyev KAZ-Grigoriy Lomakin KAZ7-56-2   20 Apr 18
1/4
Denis Yevseyev KAZ-Ivan Gakhov RUS6-717-626-2  19 Apr 18
Grigoriy Lomakin KAZ-Bogdan Bobrov RUS7-6116-757-64  19 Apr 18
T. Gabashvili RUS-Johan Nikles SUI6-46-4   19 Apr 18
Pavel Kotov RUS-Artem Dubrivnyy RUS4-66-36-3  19 Apr 18
Second
Ivan Gakhov RUS-Maksim Tikhomirov USA6-16-3   18 Apr 18
Denis Yevseyev KAZ-Matvey Minin RUS6-06-2   18 Apr 18
Artem Dubrivnyy RUS-Richard Muzaev RUS5-1ret.   18 Apr 18
Grigoriy Lomakin KAZ-George Tsivadze GEO7-52-67-63  18 Apr 18
Bogdan Bobrov RUS-I. Morillo ESP5-76-46-2  18 Apr 18
Pavel Kotov RUS-Min-Kyu Song KOR3-66-17-62  18 Apr 18
Johan Nikles SUI-Ilya Vasilyev RUS6-41-0ret.  18 Apr 18
T. Gabashvili RUS-M. Kalovelonis RUS6-46-3   18 Apr 18
First
Min-Kyu Song KOR-Timur Khabibulin KAZ3-66-26-3  17 Apr 18
Denis Yevseyev KAZ-Quentin Folliot FRA7-56-4   17 Apr 18
Maksim Tikhomirov USA-Yan Bondarevskiy RUS7-667-65   17 Apr 18
Ivan Gakhov RUS-Vladimir Korolev RUS6-46-757-5  17 Apr 18
Grigoriy Lomakin KAZ-Anton Chekhov RUS6-46-2   17 Apr 18
Matvey Minin RUS-Roman Khassanov KAZ6-46-2   17 Apr 18
George Tsivadze GEO-Vazha Shubladze GEO7-56-4   17 Apr 18
Bogdan Bobrov RUS-V. Dubinsky RUS3-66-26-1  17 Apr 18
Artem Dubrivnyy RUS-Sergei Pogosian RUS6-26-1   17 Apr 18
Richard Muzaev RUS-Daniil Klimov GER6-26-2   17 Apr 18
M. Kalovelonis RUS-M. Khomentovskiy RUS7-637-65   17 Apr 18
I. Morillo ESP-Yan Sabanin RUS6-17-64   17 Apr 18
Ilya Vasilyev RUS-Michal Dembek POL6-46-3   16 Apr 18
T. Gabashvili RUS-Sagadat Ayap KAZ6-32-66-3  16 Apr 18
Johan Nikles SUI-O. Bielinskyi UKR6-25-0ret.  16 Apr 18
Pavel Kotov RUS-Denys Klok UKR6-26-1   16 Apr 18
Qualifying
V. Dubinsky RUS-Sergey Dorozhkin RUS7-56-0   16 Apr 18
Sergei Pogosian RUS-Anton Chekhov RUS6-43-66-4  16 Apr 18
M. Khomentovskiy RUS-Rafik Terzyan RUS6-46-1   16 Apr 18
Vazha Shubladze GEO-A. Metreveli GEO5-4ret.   16 Apr 18
Quentin Folliot FRA-Bulat Galiev RUS6-04-66-3  16 Apr 18
I. Morillo ESP-Daniil Klimov GER6-46-3   16 Apr 18
Matvey Minin RUS-Vadim Kutsenko UZB6-36-0   16 Apr 18
Yan Bondarevskiy RUS-Yahor Yatsyk BLR6-06-2   16 Apr 18
q-Second
A. Metreveli GEO-Marek Semjan SVK6-47-67   16 Apr 18
Vazha Shubladze GEO-Victor Gurevich USA6-46-0   16 Apr 18
Matvey Minin RUS-Sergey Bolotov RUS7-686-746-1  16 Apr 18
Anton Chekhov RUS-Igor Timoshenko RUS7-53-66-4  16 Apr 18
Sergei Pogosian RUS-Maksim Zubkou BLR7-56-0   16 Apr 18
Sergey Dorozhkin RUS-Sundet Nagimetov KAZ6-06-1   16 Apr 18
Bulat Galiev RUS-Yerassyl Murat KAZ6-44-66-3  16 Apr 18
V. Dubinsky RUS-Timur Maulenov KAZ6-46-4   16 Apr 18
Yahor Yatsyk BLR-Yusei Fukuoka JPN6-36-3   15 Apr 18
M. Khomentovskiy RUS-Loick Bruandet FRA6-26-2   15 Apr 18
Daniil Klimov GER-Mark Tryakshin UZB6-07-5   15 Apr 18
Rafik Terzyan RUS-Daniel Rabas CZE7-616-1   15 Apr 18
Vadim Kutsenko UZB-Jae-Min Seol KOR6-26-3   15 Apr 18
Yan Bondarevskiy RUS-Ramazan Nureev RUS6-26-3   15 Apr 18
Quentin Folliot FRA-Alexander Guskov RUS6-16-0   15 Apr 18
I. Morillo ESP-Sultan Narbekov KAZ6-36-4   15 Apr 18
q-First
A. Metreveli GEO-V. Tasenkov RUS6-46-1   14 Apr 18
Ramazan Nureev RUS-Temirlan Nauruzov KAZ6-06-0   14 Apr 18
Yusei Fukuoka JPN-Tamerlan Kalkenov KAZ6-16-1   14 Apr 18
Mark Tryakshin UZB-I. Anvarkhodjaev UZB6-06-1   14 Apr 18
Igor Timoshenko RUS-Bekzat Usipbekov KAZ6-36-2   14 Apr 18
Rafik Terzyan RUS-D. Dernowski GER6-27-5   14 Apr 18
Sergey Bolotov RUS-Maksim Maslov RUS6-16-1   14 Apr 18
Sultan Narbekov KAZ-A. Prudnikau BLR7-676-3   14 Apr 18
Timur Maulenov KAZ-Nikita Kashirin RUS6-46-3   14 Apr 18
Victor Gurevich USA-K. Shonigmatov UZB6-16-1   14 Apr 18
Vadim Kutsenko UZB-Stepan Beresnev RUS6-16-3   14 Apr 18
Maksim Zubkou BLR-Damir Makhmudov KAZ6-44-67-64  14 Apr 18
Sundet Nagimetov KAZ-B. Makhamadjanov UZB6-06-0   14 Apr 18
Yerassyl Murat KAZ-Arpit Sharma IND6-17-63   14 Apr 18
Alexander Guskov RUS-Fariduni Hamid TJK6-36-1   14 Apr 18
Loick Bruandet FRA-A. (RUS) RUS6-16-1   14 Apr 18