W25 St. Poelten
Tournament details

W25 St. Poelten

 
Date:Sep 09, 2019
Rank:ChallengersK
Association:WTA
Court type:
 
Clay
Country:Austria Austria
Prize money:$25 000
Website:
Latitude:48.12
Longitude:15.37
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Paula Ormaechea ARG-Reka-Luca Jani HUN2-66-36-3  15 Sep 19
1/2
Reka-Luca Jani HUN-T. Andrianjafitrimo FRA6-26-2   14 Sep 19
Paula Ormaechea ARG-Julia Grabher AUT6-36-2   14 Sep 19
1/4
Reka-Luca Jani HUN-Rebecca Sramkova SVK7-55-76-1  13 Sep 19
Paula Ormaechea ARG-Caroline Werner GER6-06-2   13 Sep 19
T. Andrianjafitrimo FRA-Anna Bondar HUN4-66-16-1  13 Sep 19
Julia Grabher AUT-Nina Potocnik SLO7-656-4   13 Sep 19
Second
Rebecca Sramkova SVK-Monika Kilnarova CZE7-56-1   12 Sep 19
Reka-Luca Jani HUN-Melanie Stokke NOR7-655-76-1  12 Sep 19
Anna Bondar HUN-Irina Fetecau ROU6-46-4   12 Sep 19
T. Andrianjafitrimo FRA-Simona Waltert SUI7-646-1   12 Sep 19
Nina Potocnik SLO-Emiliana Arango COL6-06-4   12 Sep 19
Paula Ormaechea ARG-Sinja Kraus AUT6-17-5   12 Sep 19
Caroline Werner GER-Melanie Klaffner AUT6-36-736-2  12 Sep 19
Julia Grabher AUT-A. Marin ESP6-26-2   12 Sep 19
First
Reka-Luca Jani HUN-Anna Gross AUT6-26-4   11 Sep 19
Julia Grabher AUT-Seone Mendez AUS6-16-1   11 Sep 19
Melanie Stokke NOR-Mira Antonitsch AUT6-26-3   11 Sep 19
Rebecca Sramkova SVK-Victoria Kan RUS6-16-2   11 Sep 19
Emiliana Arango COL-Sofia Milatova SVK6-16-0   11 Sep 19
Sinja Kraus AUT-Lara Escauriza PAR6-35-77-5  11 Sep 19
A. Marin ESP-Olga Doroshina RUS7-56-746-3  11 Sep 19
Nina Potocnik SLO-Alice Rame FRA5-76-36-2  11 Sep 19
Monika Kilnarova CZE-Veronika Bokor AUT6-26-0   11 Sep 19
Paula Ormaechea ARG-C. Ferrando ITA7-637-65   10 Sep 19
Simona Waltert SUI-Panna Udvardy HUN6-26-3   10 Sep 19
T. Andrianjafitrimo FRA-Gergana Topalova BUL6-46-0   10 Sep 19
Anna Bondar HUN-Carolina M. Alves BRA7-637-5   10 Sep 19
Melanie Klaffner AUT-Stephanie Wagner GER6-746-16-4  10 Sep 19
Irina Fetecau ROU-Petia Arshinkova BUL6-47-64   10 Sep 19
Caroline Werner GER-Mari Osaka JPN6-26-1   10 Sep 19
Qualifying
Alice Rame FRA-Sofia Milatova SVK6-06-2   09 Sep 19
Melanie Stokke NOR-Betina Stummer AUT6-46-0   09 Sep 19
Lara Escauriza PAR-Ksenia Palkina KGZ6-46-2   09 Sep 19
Petia Arshinkova BUL-Mira Antonitsch AUT1-66-410-7  09 Sep 19
A. Marin ESP-Eva Vedder NED6-26-1   09 Sep 19
Emiliana Arango COL-Draginja Vukovic SRB7-56-4   09 Sep 19
q-Second
Melanie Stokke NOR-A. Spoljaric CRO6-16-2   09 Sep 19
Alice Rame FRA-J. Alzugaray GUA6-16-1   09 Sep 19
Sofia Milatova SVK-S. Visscher NED3-66-112-10  09 Sep 19
Betina Stummer AUT-Emma Hubekova SVK6-16-2   09 Sep 19
Petia Arshinkova BUL-I. Dshandshgava AUT6-26-3   08 Sep 19
Mira Antonitsch AUT-Olivia Gram DEN6-16-1   08 Sep 19
A. Marin ESP-Maria Zotova RUS6-06-0   08 Sep 19
Eva Vedder NED-Anne Knuettel GER6-46-2   08 Sep 19
Emiliana Arango COL-Sylvie Zund LIE6-36-2   08 Sep 19
Ksenia Palkina KGZ-Emily Welker GER6-26-2   08 Sep 19
Lara Escauriza PAR-Barbora Cibakova SVK6-26-3   08 Sep 19
Draginja Vukovic SRB-Selina Pichler AUT6-36-2   08 Sep 19
q-First
Selina Pichler AUT-Lara Kaiser AUT6-26-2   08 Sep 19
Sofia Milatova SVK-Anali Kocevar SLO6-41-0ret.  08 Sep 19
I. Dshandshgava AUT-Stefanie Auer AUT6-756-210-4  08 Sep 19
Olivia Gram DEN-K. Ondrejcekova SVK6-31-610-8  08 Sep 19
A. Spoljaric CRO-M. Marusinova SVK6-46-2   08 Sep 19
Emma Hubekova SVK-J. (SRB) SRB7-657-65   08 Sep 19
Betina Stummer AUT-Lisa-Maria Moser AUTw/o    08 Sep 19
Maria Zotova RUS-Kerstin Peckl AUT6-46-3   08 Sep 19
Anne Knuettel GER-Jasmin Perina AUT6-06-0   08 Sep 19
Sylvie Zund LIE-Alina Michalitsch AUT6-15-710-5  08 Sep 19
Emiliana Arango COL-Laura Radakovic BIH6-36-4   08 Sep 19
Emily Welker GER-Liz Keller AUT6-06-2   08 Sep 19
Barbora Cibakova SVK-Nikoletta Muller HUN6-16-1   08 Sep 19
J. Alzugaray GUA-Aneta Kulhankova CZE6-46-3   08 Sep 19