W15 Shymkent
Tournament details

W15 Shymkent

 
Date:Apr 15, 2019
Rank:Futures
Association:WTA
Court type:
 
Clay
Country:Kazakhstan Kazakhstan
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:42.36
Longitude:69.47
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
A. Zakharova RUS-Gozal Ainitdinova KAZ6-06-0   21 Apr 19
1/2
Gozal Ainitdinova KAZ-Kamilla Rakhimova RUS7-57-67   20 Apr 19
A. Zakharova RUS-Tamara Curovic SRB6-36-3   20 Apr 19
1/4
A. Zakharova RUS-Gyulnara Nazarova UKR6-26-1   19 Apr 19
Gozal Ainitdinova KAZ-A. Zhuravleva RUS3-66-46-2  19 Apr 19
Kamilla Rakhimova RUS-Viktoriia Dema UKR6-47-65   19 Apr 19
Tamara Curovic SRB-Ioana Gaspar ROU6-46-4   19 Apr 19
Second
Kamilla Rakhimova RUS-Anna Ukolova RUS4-66-36-4  18 Apr 19
Ioana Gaspar ROU-P. Bakhmutkina RUS6-26-2   18 Apr 19
Gozal Ainitdinova KAZ-Z. Kulambayeva KAZ7-56-4   18 Apr 19
Tamara Curovic SRB-A. Sukhotina RUS6-14-66-4  18 Apr 19
A. Zakharova RUS-Y. Karimjanova UZB6-46-2   18 Apr 19
Gyulnara Nazarova UKR-Daria Kruzhkova RUS6-46-1   18 Apr 19
Viktoriia Dema UKR-Noel Saidenova RUS6-32-1ret.  18 Apr 19
A. Zhuravleva RUS-Eunhye Lee KOR4-66-27-5  18 Apr 19
First
Kamilla Rakhimova RUS-E. Maklakova RUS6-46-2   17 Apr 19
Eunhye Lee KOR-D. Detkovskaya KAZ6-27-5   17 Apr 19
Noel Saidenova RUS-Darja Semenistaja LAT6-16-4   17 Apr 19
Daria Kruzhkova RUS-Y. Dmitrichenko KAZ6-37-5   17 Apr 19
Y. Karimjanova UZB-K. Bejenaru ROU5-76-26-4  17 Apr 19
P. Bakhmutkina RUS-A. Astakhova KAZ6-16-3   17 Apr 19
Z. Kulambayeva KAZ-V. Kalinina RUS7-646-3   17 Apr 19
Gyulnara Nazarova UKR-T. Zhanatova KAZ6-36-4   17 Apr 19
Viktoriia Dema UKR-Elena Malygina EST7-56-3   17 Apr 19
Tamara Curovic SRB-Kseniya Yersh BLR6-01-0ret.  17 Apr 19
Ioana Gaspar ROU-Sevil Yuldasheva UZB6-16-0   16 Apr 19
A. Zhuravleva RUS-Vlada Ekshibarova ISR5-76-17-5  16 Apr 19
Anna Ukolova RUS-Vlada Zvereva BLR7-56-2   16 Apr 19
Gozal Ainitdinova KAZ-Daria Kudashova RUS4-66-36-4  16 Apr 19
A. Sukhotina RUS-Evgeniya Burdina RUS6-36-1   16 Apr 19
A. Zakharova RUS-Mariia Tkacheva RUS6-46-1   16 Apr 19
Qualifying
Eunhye Lee KOR-Sofia Milatova SVK6-16-0   16 Apr 19
K. Bejenaru ROU-Doroteja Joksovic SRB6-26-3   16 Apr 19
Kseniya Yersh BLR-Elina Nepliy RUS6-26-0   16 Apr 19
P. Bakhmutkina RUS-Sofiya Chursina KAZ6-26-1   16 Apr 19
V. Kalinina RUS-Maria Toma ROU6-46-2   16 Apr 19
Elena Malygina EST-Sofia Vaynberg RUS6-16-1   16 Apr 19
E. Maklakova RUS-Polina Nazarchuk RUS6-47-64   16 Apr 19
Noel Saidenova RUS-Vitalia Stamat MDA6-736-210-8  16 Apr 19
q-First
E. Maklakova RUS-E. Reyngold RUS6-756-212-10  16 Apr 19
Polina Nazarchuk RUS-Karina Kalkenova KAZ6-36-1   16 Apr 19
Sofia Vaynberg RUS-Angelina Folts UZB6-46-2   16 Apr 19
Elina Nepliy RUS-Adel Ismagulova KAZ6-06-1   15 Apr 19
Kseniya Yersh BLR-Diyora Alzhanova KAZ6-26-2   15 Apr 19
P. Bakhmutkina RUS-M. Morales SWE6-06-0   15 Apr 19
Elena Malygina EST-Karina Rizvanova KAZ6-26-2   15 Apr 19
Vitalia Stamat MDA-Vilena Petrova RUS6-46-4   15 Apr 19
Noel Saidenova RUS-A. Veselova RUS6-47-67   15 Apr 19
Sofiya Chursina KAZ-Liisa Vehvilainen FIN0-67-510-7  15 Apr 19
Maria Toma ROU-Nina Rudiukova RUS6-26-2   15 Apr 19
Sofia Milatova SVK-Alisa Rastegaeva RUS6-15-2ret.  15 Apr 19
Eunhye Lee KOR-V. Bichurina UZB6-06-0   15 Apr 19
K. Bejenaru ROU-Sofia Sokhetskaya KAZ6-26-2   15 Apr 19
Doroteja Joksovic SRB-Kamilia Shailina KAZ6-46-4   15 Apr 19
V. Kalinina RUS-S. Bobrovnikova RUS6-16-4   15 Apr 19