Tournament details

Antalya

 
Date:Nov 05, 2018
Rank:Futures
Association:WTA
Court type:
 
Hard
Country:Turkey Turkey
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:36.53
Longitude:30.42
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Daria Snigur UKR-Zeynep Sonmez TUR3-67-636-3  11 Nov 18
1/2
Zeynep Sonmez TUR-Ilay Yoruk TUR7-57-64   10 Nov 18
Daria Snigur UKR-Agnes Bukta HUN6-46-2   10 Nov 18
1/4
Daria Snigur UKR-Melis Sezer TUR6-16-0   09 Nov 18
Agnes Bukta HUN-Marta Lesniak POL2-66-26-3  09 Nov 18
Ilay Yoruk TUR-Ipek Oz TUR6-13-0ret.  09 Nov 18
Zeynep Sonmez TUR-Dia Evtimova BUL6-26-1   09 Nov 18
Second
Melis Sezer TUR-G. Tatarus ROU7-56-1   08 Nov 18
Agnes Bukta HUN-A. Tikhonova RUS6-47-64   08 Nov 18
Dia Evtimova BUL-V. Pepelyaeva RUS6-36-1   08 Nov 18
Daria Snigur UKR-M. Pantuckova CZE6-47-5   08 Nov 18
Ipek Oz TUR-Barbora Miklova CZE6-47-5   08 Nov 18
Ilay Yoruk TUR-Julia Stamatova BUL6-16-1   08 Nov 18
Zeynep Sonmez TUR-Joanne Zuger SUI6-16-3   08 Nov 18
Marta Lesniak POL-Oona Orpana FIN2-66-37-65  08 Nov 18
First
Ipek Oz TUR-Ioana Gaspar ROU4-66-16-2  07 Nov 18
Marta Lesniak POL-Vitalia Stamat MDA6-26-0   07 Nov 18
Ilay Yoruk TUR-M. Pop ROU6-16-0   07 Nov 18
Julia Stamatova BUL-Cemre Anil TUR6-36-2   07 Nov 18
Zeynep Sonmez TUR-P. Golubovskaya RUS6-26-2   07 Nov 18
Joanne Zuger SUI-Anhzelika Isaeva RUS6-36-2   07 Nov 18
V. Pepelyaeva RUS-Alexa Pirok HUN6-13-66-2  07 Nov 18
Dia Evtimova BUL-E. (1996) RUS6-26-0   07 Nov 18
M. Pantuckova CZE-I. Skorokhodova UKR6-36-2   06 Nov 18
A. Tikhonova RUS-Ena Kajevic CRO6-32-0ret.  06 Nov 18
Agnes Bukta HUN-W. Falkowska POL6-31-66-1  06 Nov 18
Oona Orpana FIN-Z. Sarioglan TUR6-06-1   06 Nov 18
Melis Sezer TUR-Deniz Paykoc TUR6-26-0   06 Nov 18
G. Tatarus ROU-V. Kalinina RUS6-36-3   06 Nov 18
Daria Snigur UKR-Reka Farbas HUN6-06-2   06 Nov 18
Barbora Miklova CZE-Nuria Brancaccio ITA4-66-36-4  06 Nov 18
Qualifying
V. Pepelyaeva RUS-Adriana Senkarova SVK6-26-3   05 Nov 18
I. Skorokhodova UKR-K. (2001) SVK2-66-36-4  05 Nov 18
A. Tikhonova RUS-A. Sayfetdinova RUS6-26-0   05 Nov 18
Reka Farbas HUN-E. Ovcharenko RUS2-67-637-63  05 Nov 18
Joanne Zuger SUI-Zoi Meers BEL6-06-1   05 Nov 18
Julia Stamatova BUL-Maria Krupenina RUS7-636-4   05 Nov 18
W. Falkowska POL-Emily Casteleyn BEL7-56-0   05 Nov 18
Daria Snigur UKR-Sara Gvozdenovic SRB6-36-1   05 Nov 18
q-Second
Julia Stamatova BUL-Regina Husak NED6-16-1   04 Nov 18
A. Sayfetdinova RUS-Evelin Menyhart HUN6-16-0   04 Nov 18
Maria Krupenina RUS-Elina Avanesyan RUS7-666-3   04 Nov 18
Joanne Zuger SUI-A. Mozgaleva RUS6-06-0   04 Nov 18
Zoi Meers BEL-Marina Timofeeva RUS6-26-3   04 Nov 18
E. Ovcharenko RUS-Julia Vulpio DOM7-56-4   04 Nov 18
Reka Farbas HUN-Laure Line Glaude BEL6-16-0   04 Nov 18
V. Pepelyaeva RUS-Pamela Wu BRA7-616-2   04 Nov 18
Adriana Senkarova SVK-Assel Tuzelbekova KAZ1-0ret.   04 Nov 18
Daria Snigur UKR-A. Poplavska UKR6-26-0   04 Nov 18
A. Tikhonova RUS-Dooa Akyurek TUR6-06-4   04 Nov 18
I. Skorokhodova UKR-Eszter Pop ROU6-06-0   04 Nov 18
K. (2001) SVK-Semra Aksu TUR6-36-2   04 Nov 18
Emily Casteleyn BEL-Doga Turkmen TUR6-36-2   04 Nov 18
W. Falkowska POL-Selina Atay TUR6-26-2   04 Nov 18
Sara Gvozdenovic SRB-Paula Prehn GER6-36-1   04 Nov 18
q-First
A. Mozgaleva RUS-A. Stromova RUS7-56-3   03 Nov 18
E. Ovcharenko RUS-Alana Tuayeva RUS4-66-36-4  03 Nov 18
V. Pepelyaeva RUS-A. Silva BRA6-06-1   03 Nov 18
Daria Snigur UKR-Marie Mettraux SUI4-66-06-0  03 Nov 18
Selina Atay TUR-Lidya Yargovan TUR6-06-4   03 Nov 18
K. (2001) SVK-Kristina Vasina BLR6-36-2   03 Nov 18
A. Tikhonova RUS-Luna Meers BEL6-34-3ret.  03 Nov 18
Evelin Menyhart HUN-V. Bazhanova UKR6-33-66-2  03 Nov 18
Regina Husak NED-Nika Svetec CRO7-626-2   03 Nov 18