Antalya
Tournament details

Antalya

 
Date:Oct 19, 2015
Rank:Futures
Association:WTA
Court type:
 
Hard
Country:Turkey Turkey
Prize money:$10 000
Website:
Latitude:36.53
Longitude:30.42
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Anna Bondar HUN-Greetje Minnen BEL3-66-26-1  19 Oct 15
1/2
Greetje Minnen BEL-Bianca Turati ITA6-46-2   19 Oct 15
Anna Bondar HUN-E. Ruse ROU4-2ret.   19 Oct 15
1/4
Greetje Minnen BEL-Daiana Negreanu ROU6-24-66-3  19 Oct 15
Anna Bondar HUN-V. Aponasenko RUS7-56-0   19 Oct 15
Bianca Turati ITA-Alena Fomina RUS4-66-26-4  19 Oct 15
E. Ruse ROU-Pei-Chi Lee TPE7-56-1   19 Oct 15
Second
E. Ruse ROU-C. S.-Quintanar ESP7-657-5   19 Oct 15
Pei-Chi Lee TPE-Dorien Cuypers BEL6-26-2   19 Oct 15
Anna Bondar HUN-Anastasia Zarycka CZE6-36-0   19 Oct 15
V. Aponasenko RUS-Milica Cubranovic SRB7-56-4   19 Oct 15
Alena Fomina RUS-Anna Klasen GER6-32-67-5  19 Oct 15
Daiana Negreanu ROU-Cristina Ene ROU6-26-3   19 Oct 15
Bianca Turati ITA-Rebeka Stolmar HUN2-66-46-2  19 Oct 15
Greetje Minnen BEL-Anastasia Detiuc CZE6-46-3   19 Oct 15
First
Bianca Turati ITA-Leonie Kung SUI6-36-3   19 Oct 15
Greetje Minnen BEL-Daria Mishina RUS4-66-16-2  19 Oct 15
Cristina Ene ROU-Ani Vangelova BUL6-16-3   19 Oct 15
Anna Klasen GER-Seven Oral TUR6-46-2   19 Oct 15
Anastasia Zarycka CZE-Daria Rakitskaya RUS6-16-1   19 Oct 15
Anna Bondar HUN-Eetee Maheta IND7-56-2   19 Oct 15
E. Ruse ROU-Charlotte Klasen GER6-06-1   19 Oct 15
C. S.-Quintanar ESP-Ena Kajevic CRO6-16-1   19 Oct 15
V. Aponasenko RUS-Laura Schaeder GER2-66-46-4  19 Oct 15
Pei-Chi Lee TPE-Rio Kitagawa JPN6-36-3   19 Oct 15
Rebeka Stolmar HUN-Luisa Marie Huber GER6-46-3   19 Oct 15
Daiana Negreanu ROU-M. Bayraktaroglu TUR3-66-47-5  19 Oct 15
Dorien Cuypers BEL-Savannah Sills GBR4-66-34-1ret. 19 Oct 15
Milica Cubranovic SRB-Mayya Katsitadze RUS6-36-4   19 Oct 15
Alena Fomina RUS-Jelena Lukic SRB6-27-5   19 Oct 15
Anastasia Detiuc CZE-Maria Novikova RUS6-26-1   19 Oct 15
Qualifying
Dorien Cuypers BEL-M. Cortanovacki SRB6-16-2   19 Oct 15
Alena Fomina RUS-Maria Oreshkina RUS6-36-1   19 Oct 15
Anastasia Detiuc CZE-Gizem Ates TUR6-26-0   19 Oct 15
Milica Cubranovic SRB-Irina Moskovenko RUS6-06-0   19 Oct 15
Maria Novikova RUS-Yulia Kulikova RUS6-26-3   19 Oct 15
Anastasia Zarycka CZE-Leonie Kung SUI7-656-3   19 Oct 15
Daria Rakitskaya RUS-Paula Prehn GER6-26-1   19 Oct 15
Rio Kitagawa JPN-Mila Popivoda SRB6-46-0   19 Oct 15