M15 Shymkent
Tournament details

M15 Shymkent

 
Date:May 24, 2021
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Kazakhstan Kazakhstan
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:42.32
Longitude:69.6
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Edoardo Lavagno ITA-A. Shevchenko RUS6-36-0   30 May 21
1/2
A. Shevchenko RUS-Sanjar Fayziev UZB4-67-643-0ret. 29 May 21
Edoardo Lavagno ITA-Damien Wenger SUI6-46-1   29 May 21
1/4
Sanjar Fayziev UZB-Tak Khunn Wang FRAw/o    28 May 21
Edoardo Lavagno ITA-Yan Bondarevskiy RUS6-36-4   28 May 21
Damien Wenger SUI-Ivan Liutarevich BLR6-06-3   28 May 21
A. Shevchenko RUS-Ivan Gakhov RUS3-67-636-0  28 May 21
Second
A. Shevchenko RUS-Sergey Fomin UZB6-26-1   27 May 21
Ivan Gakhov RUS-Evgeny Philippov RUS6-36-3   27 May 21
Yan Bondarevskiy RUS-Mikhail Fufygin RUS6-16-1   27 May 21
Damien Wenger SUI-Eric Vanshelboim UKR6-26-4   27 May 21
Edoardo Lavagno ITA-A. Metreveli GEO7-646-2   27 May 21
Tak Khunn Wang FRA-Louroi Martinez SUI6-35-77-5  27 May 21
Ivan Liutarevich BLR-M. Kalovelonis RUS6-43-67-63  27 May 21
Sanjar Fayziev UZB-Pavel Verbin RUS6-06-2   27 May 21
First
Pavel Verbin RUS-Danil Ozernoy KAZ7-634-67-5  26 May 21
Louroi Martinez SUI-I. Urinov UZB6-26-2   26 May 21
Yan Bondarevskiy RUS-Tsung-Hua Yang TPE6-46-3   26 May 21
Eric Vanshelboim UKR-Andrey Chepelev RUS6-46-2   26 May 21
A. Metreveli GEO-Alexandr Binda RUS7-56-4   26 May 21
Ivan Gakhov RUS-Roman Nashatyrkin RUS6-16-4   26 May 21
Sergey Fomin UZB-Bulat Galiev RUS6-47-63   26 May 21
M. Kalovelonis RUS-Vladyslav Manafov UKR6-23-66-3  26 May 21
Mikhail Fufygin RUS-Yaraslav Shyla BLR6-16-2   26 May 21
A. Shevchenko RUS-Dmitry Bezborodov KAZ6-06-0   26 May 21
Sanjar Fayziev UZB-Beibit Zhukayev KAZ6-46-2   26 May 21
Edoardo Lavagno ITA-Olimjon Nabiev UZB6-26-0   26 May 21
Tak Khunn Wang FRA-D. Tashbulatov KAZ6-16-0   25 May 21
Damien Wenger SUI-Grigoriy Lomakin KAZ6-32-66-2  25 May 21
Ivan Liutarevich BLR-Yerassyl Murat KAZ7-56-0   25 May 21
Evgeny Philippov RUS-M. (RUS) RUS7-634-67-5  25 May 21
Qualifying
Alexandr Binda RUS-Ivan Denisov RUS6-26-7410-7  25 May 21
Edoardo Lavagno ITA-Saba Purtseladze GEO6-07-5   25 May 21
Pavel Verbin RUS-I. Urinov UZB4-66-410-4  25 May 21
Olimjon Nabiev UZB-G. Korobeynikov UZB6-16-4   25 May 21
Louroi Martinez SUI-Egor Noskin RUS6-46-0   25 May 21
Yaraslav Shyla BLR-Jack Gibbens GBR6-16-0   25 May 21
Bulat Galiev RUS-Antonio Campo ITA6-32-610-4  25 May 21
Roman Nashatyrkin RUS-Aleksei Khomich BLR6-46-1   25 May 21
q-First
Yaraslav Shyla BLR-Damir Makhmudov KAZ6-16-0   24 May 21
G. Korobeynikov UZB-A. Kaparov KAZ6-16-1   24 May 21
Jack Gibbens GBR-S. Abzalov UZB6-26-3   24 May 21
Louroi Martinez SUI-Petr Bar Biryukov RUS6-46-1   24 May 21
Antonio Campo ITA-Bogdan Seleznev RUS6-06-1   24 May 21
Bulat Galiev RUS-Nikita Motin KAZ6-26-2   24 May 21
Aleksei Khomich BLR-Adil Karakayev KAZ6-16-0   24 May 21
I. Urinov UZB-Victor Gurevich USA6-26-2   24 May 21
Egor Noskin RUS-Alexey Dubinin RUS6-06-3   24 May 21
Edoardo Lavagno ITA-A. Saidmuhamedov UZB6-06-2   24 May 21
Saba Purtseladze GEO-Maksim Maslov RUS6-36-0   24 May 21
Alexandr Binda RUS-Z. Temirtasov KAZ6-06-0   24 May 21
Roman Nashatyrkin RUS-A. Boborykin RUS7-56-1   24 May 21
Pavel Verbin RUS-Zhanger Almashev KAZ6-16-3   24 May 21
Olimjon Nabiev UZB-Rail Ibragimov RUS6-36-1   24 May 21
Ivan Denisov RUS-Mark Tryakshin UZB6-16-1   24 May 21