M15 Parnu
Tournament details

M15 Parnu

 
Date:Oct 28, 2019
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
I.hard
Country:Estonia Estonia
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:58.24
Longitude:24.32
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Evgeny Tyurnev RUS-Vladimir Ivanov EST6-27-62   03 Nov 19
1/2
Vladimir Ivanov EST-Lasse Muscheites GER6-43-66-3  02 Nov 19
Evgeny Tyurnev RUS-Stefan Seifert GER7-55-76-3  02 Nov 19
1/4
Stefan Seifert GER-Maxime Pauwels BEL4-66-26-2  01 Nov 19
Lasse Muscheites GER-Daniil Glinka EST3-67-646-4  01 Nov 19
Vladimir Ivanov EST-Manuel Guinard FRA7-637-5   01 Nov 19
Evgeny Tyurnev RUS-Oleksii Krutykh UKR6-36-4   01 Nov 19
Second
Evgeny Tyurnev RUS-Karl Kiur Saar EST4-66-06-1  31 Oct 19
Oleksii Krutykh UKR-Masi Sarpola FIN4-67-646-0  31 Oct 19
Lasse Muscheites GER-Marius Ruzgas SWE6-43-66-2  31 Oct 19
Maxime Pauwels BEL-Remy Bertola SUI6-43-66-3  31 Oct 19
Manuel Guinard FRA-Yannik Steinegger SUI6-26-2   31 Oct 19
Daniil Glinka EST-Kenneth Raisma EST3-66-46-2  31 Oct 19
Stefan Seifert GER-Baptiste Crepatte FRA7-51-0ret.  31 Oct 19
Vladimir Ivanov EST-P. S.-Zubrov RUS7-666-1   31 Oct 19
First
Masi Sarpola FIN-Yan Sabanin RUS6-46-3   30 Oct 19
Maxime Pauwels BEL-Oskar Irdoja EST6-26-4   30 Oct 19
Yannik Steinegger SUI-Simon Yitbarek SWE4-66-46-3  30 Oct 19
Kenneth Raisma EST-Martin Borisiouk BLR4-66-16-4  30 Oct 19
Baptiste Crepatte FRA-Kevin Chahoud SWE6-23-66-4  30 Oct 19
Stefan Seifert GER-Kristjan Tamm EST6-33-66-4  30 Oct 19
Remy Bertola SUI-Ivan Liutarevich BLR6-30-66-4  30 Oct 19
P. S.-Zubrov RUS-Dmitry Myagkov RUS6-36-1   30 Oct 19
Vladimir Ivanov EST-Illya Beloborodko UKR6-26-3   30 Oct 19
Lasse Muscheites GER-R. Hietaranta FIN6-46-1   30 Oct 19
Karl Kiur Saar EST-Joshua Paris GBR6-46-746-3  30 Oct 19
Manuel Guinard FRA-Carl Bret Parko EST6-26-1   29 Oct 19
Marius Ruzgas SWE-Jakub Paul SUI6-727-657-5  29 Oct 19
Daniil Glinka EST-Dan Added FRA7-626-736-4  29 Oct 19
Oleksii Krutykh UKR-Matvey Minin RUS3-67-637-62  29 Oct 19
Evgeny Tyurnev RUS-Alexis Canter GBR6-46-4   29 Oct 19
Qualifying
Lasse Muscheites GER-Deney Wassermann NED4-66-410-2  29 Oct 19
Dmitry Myagkov RUS-Mathis Moysan FRA7-56-1   29 Oct 19
R. Hietaranta FIN-Marcus Mansson SWE2-67-6210-4  29 Oct 19
Martin Borisiouk BLR-Kooros Ghasemi CAN6-26-1   29 Oct 19
Yannik Steinegger SUI-Quentin Gueydan FRA6-46-4   29 Oct 19
Remy Bertola SUI-George Davies GBR6-36-1   29 Oct 19
Masi Sarpola FIN-Arvid Nordquist SWE6-44-610-3  29 Oct 19
P. S.-Zubrov RUS-Kevin Suvi EST6-36-0   29 Oct 19
q-First
Marcus Mansson SWE-Victor Gurevich USA6-47-5   28 Oct 19
P. S.-Zubrov RUS-Rasmus Isak EST6-16-1   28 Oct 19
Yannik Steinegger SUI-Artsiom Cherkasau BLR7-646-1   28 Oct 19
Quentin Gueydan FRA-Nikita Starkou BLR6-36-1   28 Oct 19
Martin Borisiouk BLR-M. Sinivee ESTw/o    28 Oct 19
Kevin Suvi EST-Nicolas Uryson ARG6-43-610-5  28 Oct 19
Kooros Ghasemi CAN-Erko Nigula EST6-47-5   28 Oct 19
R. Hietaranta FIN-G. Kliimask EST6-16-1   28 Oct 19
Mathis Moysan FRA-Martin Petuhov EST6-16-0   28 Oct 19
Dmitry Myagkov RUS-Richards Emulins LAT5-76-310-8  28 Oct 19
Deney Wassermann NED-V. Gorbatenko RUS6-27-5   28 Oct 19
Lasse Muscheites GER-Jason Sormunen FIN6-46-3   28 Oct 19
Masi Sarpola FIN-Mikhail Minakov RUS6-26-2   28 Oct 19
Arvid Nordquist SWE-Mikhail Yehayan BLR6-46-4   28 Oct 19
George Davies GBR-Igor Shrolik RUS7-56-3   28 Oct 19