M15 Olomouc
Tournament details

M15 Olomouc

 
Date:Oct 14, 2019
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Carpet
Country:Czech Republic Czech Republic
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:49.36
Longitude:17.16
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Robin Stanek CZE-Jaroslav Pospisil CZE6-36-4   20 Oct 19
1/2
Robin Stanek CZE-Elmar Ejupovic BIH6-35-77-66  19 Oct 19
Jaroslav Pospisil CZE-Niels Lootsma NED7-656-2   19 Oct 19
1/4
Niels Lootsma NED-Petr Nouza CZE6-47-64   18 Oct 19
Jaroslav Pospisil CZE-Zsombor Piros HUN7-634-66-3  18 Oct 19
Elmar Ejupovic BIH-Vit Kopriva CZE6-27-64   18 Oct 19
Robin Stanek CZE-Petr Michnev CZE7-56-4   18 Oct 19
Second
Zsombor Piros HUN-Dominik Nazaruk POL7-647-5   17 Oct 19
Petr Michnev CZE-Ondrej Krstev CZE6-36-4   17 Oct 19
Vit Kopriva CZE-Jakob Aichhorn AUT7-56-3   17 Oct 19
Robin Stanek CZE-David Poljak CZE7-53-67-63  17 Oct 19
Petr Nouza CZE-Robert Rumler CZE6-766-46-4  17 Oct 19
Elmar Ejupovic BIH-Michal Konecny CZE6-46-4   17 Oct 19
Niels Lootsma NED-Emiliano Maggioli ITA6-17-64   17 Oct 19
Jaroslav Pospisil CZE-Martin Krumich CZE6-16-3   17 Oct 19
First
Niels Lootsma NED-Andrej Glvac SVK6-46-4   16 Oct 19
Ondrej Krstev CZE-Andrew Paulson CZE6-46-1   16 Oct 19
Petr Michnev CZE-Alexander Erler AUT7-53-1ret.  16 Oct 19
Vit Kopriva CZE-Vladimir Ivanov EST6-36-2   16 Oct 19
David Poljak CZE-Dominik Recek CZE6-36-1   16 Oct 19
Robin Stanek CZE-M. Khomentovskiy RUS6-46-1   16 Oct 19
Robert Rumler CZE-Karlo Cubelic GER4-66-46-1  16 Oct 19
Jaroslav Pospisil CZE-Sandro Szic POL6-26-3   16 Oct 19
Elmar Ejupovic BIH-Daniil Glinka EST6-757-57-62  16 Oct 19
Petr Nouza CZE-C. Samuelsson SWE7-56-4   16 Oct 19
Dominik Nazaruk POL-Jiri Barnat CZE6-36-4   16 Oct 19
Michal Konecny CZE-Piotr Grynkowski POL7-676-2   16 Oct 19
Jakob Aichhorn AUT-Jakub Paul SUI6-46-746-4  15 Oct 19
Zsombor Piros HUN-Linus Frost SWE6-36-2   15 Oct 19
Martin Krumich CZE-Tomas Vanko SVK6-46-2   15 Oct 19
Emiliano Maggioli ITA-Gibril Diarra AUT6-37-65   15 Oct 19
Qualifying
Dominik Recek CZE-Linus Frost SWE6-46-0   15 Oct 19
Petr Michnev CZE-Pelle Boerma GER6-27-65   15 Oct 19
Daniil Glinka EST-Antonin Bolardt CZE7-637-64   15 Oct 19
Robert Rumler CZE-B. Oliveira BRA6-26-2   15 Oct 19
Dominik Nazaruk POL-C. Patzanovsky GER4-67-510-6  15 Oct 19
C. Samuelsson SWE-Jim Walder GER6-36-4   15 Oct 19
q-First
Jim Walder GER-Daniel Paty CZE6-43-610-3  14 Oct 19
Robert Rumler CZE-Domagoj Biljesko CRO6-43-610-7  14 Oct 19
Petr Michnev CZE-Dominik Langmajer CZE7-656-2   14 Oct 19
Antonin Bolardt CZE-Evzen Holis CZE7-56-3   14 Oct 19
B. Oliveira BRA-Jonathan Binding GBR4-66-311-9  14 Oct 19
Linus Frost SWE-Jiri Novak (2001) CZE6-17-5   14 Oct 19
Dominik Recek CZE-Jan Pleva CZE6-06-1   14 Oct 19
C. Samuelsson SWE-Krystof Zapsky CZE6-16-3   14 Oct 19
Pelle Boerma GER-Filip Michl CZE7-57-5   14 Oct 19
Dominik Nazaruk POL-Jan Jermar CZE6-36-2   14 Oct 19
C. Patzanovsky GER-Samuel Hodor SVK6-26-4   14 Oct 19
Daniil Glinka EST-Vitek Horak CZE4-66-310-5  14 Oct 19