Hamburg Challenger
Tournament details

Hamburg Challenger

 
Date:Oct 21, 2019
Rank:ChallengersK
Association:ATP
Court type:
 
I.hard
Country:Germany Germany
Prize money:€46 000
Website:
Latitude:53.33
Longitude:9.59
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
B. Zandschulp NED-B. Miralles ESP6-35-76-1  27 Oct 19
1/2
B. Zandschulp NED-Salvatore Caruso ITA4-66-46-2  26 Oct 19
B. Miralles ESP-Elias Ymer SWE7-657-67   26 Oct 19
1/4
Salvatore Caruso ITA-Federico Gaio ITA6-36-2   25 Oct 19
B. Miralles ESP-Altug Celikbilek TUR7-676-4   25 Oct 19
Elias Ymer SWE-Daniel Altmaier GER4-66-37-67  25 Oct 19
B. Zandschulp NED-C. Stebe GER6-27-5   25 Oct 19
Third
B. Zandschulp NED-Gianluca Mager ITA6-36-2   24 Oct 19
Elias Ymer SWE-Filip Horansky SVK7-57-5   24 Oct 19
Salvatore Caruso ITA-S. Napolitano ITA7-52-66-2  24 Oct 19
Altug Celikbilek TUR-Sergiy Stakhovsky UKR7-666-2   24 Oct 19
Federico Gaio ITA-Cem Ilkel TUR6-36-3   24 Oct 19
B. Miralles ESP-Viktor Troicki SRB6-37-64   24 Oct 19
Daniel Altmaier GER-Jelle Sels NED6-47-68   24 Oct 19
C. Stebe GER-Tobias Kamke GER6-36-2   24 Oct 19
Second
Altug Celikbilek TUR-Tommy Robredo ESP6-24-66-0  23 Oct 19
C. Stebe GER-A. Giannessi ITA6-26-3   23 Oct 19
Sergiy Stakhovsky UKR-Maxime Cressy FRA7-667-64   23 Oct 19
Cem Ilkel TUR-Rudolf Molleker GER7-632-66-1  23 Oct 19
Salvatore Caruso ITA-Daniel Masur GER2-66-37-65  23 Oct 19
Daniel Altmaier GER-Filippo Baldi ITA6-26-4   23 Oct 19
S. Napolitano ITA-P. Portero ESP7-627-5   23 Oct 19
B. Zandschulp NED-Tallon Griekspoor NED6-0ret.   23 Oct 19
Elias Ymer SWE-Ruben Bemelmans BEL6-757-656-3  23 Oct 19
B. Miralles ESP-Oscar Otte GER6-26-2   23 Oct 19
Jelle Sels NED-Robin Haase NED6-747-646-3  23 Oct 19
Tobias Kamke GER-Nikola Milojevic SRB3-66-36-3  23 Oct 19
Gianluca Mager ITA-Jan Choinski GER6-46-4   22 Oct 19
Viktor Troicki SRB-Steve Darcis BEL4-67-636-3  22 Oct 19
Filip Horansky SVK-Andrea Pellegrino ITA4-67-636-1  22 Oct 19
Federico Gaio ITA-Gian Marco Moroni ITA6-16-2   22 Oct 19
First
Jelle Sels NED-Niklas Guttau GER7-606-2   22 Oct 19
B. Zandschulp NED-Osman Torski GER6-16-3   22 Oct 19
Cem Ilkel TUR-Johannes Haerteis GER7-56-1   22 Oct 19
Maxime Cressy FRA-Kacper Zuk POL7-653-66-1  22 Oct 19
Daniel Altmaier GER-Vadym Ursu UKR6-17-5   22 Oct 19
C. Stebe GER-Roberto Marcora ITA6-3ret.   22 Oct 19
Tobias Kamke GER-A. Nedovesov KAZ6-46-2   21 Oct 19
Tommy Robredo ESP-Alex Molcan SVK7-56-1   21 Oct 19
Gian Marco Moroni ITA-Vit Kopriva CZE7-623-66-2  21 Oct 19
Jan Choinski GER-Milan Welte GER6-36-0   21 Oct 19
Andrea Pellegrino ITA-M. Neuchrist AUT6-47-64   21 Oct 19
Ruben Bemelmans BEL-J. Smith AUS7-56-4   21 Oct 19
Daniel Masur GER-Louis Wessels GER6-26-4   21 Oct 19
S. Napolitano ITA-A. M.-Maceiras ESP6-36-4   21 Oct 19
B. Miralles ESP-Mischa Zverev GER2-67-696-4  21 Oct 19
Steve Darcis BEL-Mirza Basic BIH6-34-67-5  21 Oct 19
Qualifying
Vadym Ursu UKR-Osman Torski GER7-56-2   21 Oct 19
Jelle Sels NED-Kacper Zuk POL6-37-60   21 Oct 19