Brest Challenger
Tournament details

Brest Challenger

 
Date:Oct 21, 2019
Rank:ChallengersK
Association:ATP
Court type:
 
I.hard
Country:France France
Prize money:€92 000
Website:http://www.openbrestarena.fr/
Latitude:48.24
Longitude:-4.29
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Ugo Humbert FRA-Evgeny Donskoy RUS6-26-3   27 Oct 19
1/2
Evgeny Donskoy RUS-Lloyd Harris RSA4-67-56-3  26 Oct 19
Ugo Humbert FRA-Norbert Gombos SVK6-47-66   26 Oct 19
1/4
Evgeny Donskoy RUS-R. Baena ESP7-676-4   25 Oct 19
Ugo Humbert FRA-Antoine Hoang FRA6-44-67-5  25 Oct 19
Lloyd Harris RSA-Corentin Denolly FRA6-37-62   25 Oct 19
Norbert Gombos SVK-Illya Marchenko UKR6-46-2   25 Oct 19
Third
R. Baena ESP-G. G.-Lopez ESP7-57-63   24 Oct 19
Norbert Gombos SVK-J. Clar ESP7-636-3   24 Oct 19
Illya Marchenko UKR-Nino Serdarusic CRO6-47-64   24 Oct 19
Evgeny Donskoy RUS-Hugo Grenier FRA6-33-66-3  24 Oct 19
Antoine Hoang FRA-Zdenek Kolar CZE6-27-65   24 Oct 19
Lloyd Harris RSA-Jiri Vesely CZE6-17-66   24 Oct 19
Ugo Humbert FRA-Evgeny Karlovskiy RUS7-626-4   24 Oct 19
Corentin Denolly FRA-Corentin Moutet FRA2-67-56-3  24 Oct 19
Second
G. G.-Lopez ESP-Pavel Kotov RUS6-43-66-3  23 Oct 19
Lloyd Harris RSA-Hugo Gaston FRA7-637-5   23 Oct 19
Illya Marchenko UKR-Thomas Fabbiano ITA6-46-4   23 Oct 19
Norbert Gombos SVK-Viktor Durasovic NOR4-66-26-4  23 Oct 19
Nino Serdarusic CRO-Yuichi Sugita JPN6-13-67-65  23 Oct 19
R. Baena ESP-Carlos Taberner ESP6-756-06-1  23 Oct 19
Zdenek Kolar CZE-Paolo Lorenzi ITA6-37-61   23 Oct 19
Corentin Denolly FRA-Quentin Halys FRA3-66-36-3  23 Oct 19
Jiri Vesely CZE-Matteo Viola ITA6-16-2   23 Oct 19
Ugo Humbert FRA-Maxime Janvier FRA6-46-1   23 Oct 19
Evgeny Karlovskiy RUS-Enzo Couacaud FRA6-26-4   22 Oct 19
Antoine Hoang FRA-Blaz Kavcic SLO2-66-16-2  22 Oct 19
Corentin Moutet FRA-Mathias Bourgue FRA6-26-1   22 Oct 19
Hugo Grenier FRA-Yannick Maden GER7-646-4   22 Oct 19
Evgeny Donskoy RUS-T. Gabashvili RUS7-56-4   22 Oct 19
J. Clar ESP-Elliot Benchetrit FRA6-36-3   22 Oct 19
First
Matteo Viola ITA-Maxime Hamou FRA6-46-3   22 Oct 19
Pavel Kotov RUS-Manuel Guinard FRA6-46-4   22 Oct 19
Carlos Taberner ESP-Benjamin Bonzi FRA7-652-67-62  22 Oct 19
Hugo Gaston FRA-C. Lestienne FRA7-636-2   22 Oct 19
Viktor Durasovic NOR-Tristan Lamasine FRA6-33-66-3  22 Oct 19
Nino Serdarusic CRO-G. Blancaneaux FRA7-56-3   21 Oct 19
T. Gabashvili RUS-Jurij Rodionov AUT7-604-66-4  21 Oct 19
Maxime Janvier FRA-Arthur Reymond FRA6-26-1   21 Oct 19
Evgeny Karlovskiy RUS-Rayane Roumane FRA7-57-63   21 Oct 19
Zdenek Kolar CZE-James Ward GBR7-636-2   21 Oct 19
Hugo Grenier FRA-Marco Trungelliti ARG6-26-3   21 Oct 19
Blaz Kavcic SLO-Alexandre Muller FRA7-657-68   21 Oct 19
Elliot Benchetrit FRA-Aslan Karatsev RUS6-37-5   21 Oct 19
Corentin Denolly FRA-Pedro Cachin ARG6-16-2   21 Oct 19
Mathias Bourgue FRA-Dan Added FRA6-37-66   21 Oct 19
Illya Marchenko UKR-Lukas Klein SVK6-46-2   21 Oct 19
Qualifying
Maxime Hamou FRA-Evan Furness FRA3-67-657-63  21 Oct 19
Illya Marchenko UKR-Jules Okala FRA6-26-2   21 Oct 19