M15 Sozopol
Tournament details

M15 Sozopol

 
Date:May 06, 2019
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Hard
Country:Bulgaria Bulgaria
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:42.25
Longitude:27.42
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Altug Celikbilek TUR-Alexander Donski CAN6-756-36-2  12 May 19
1/2
Alexander Donski CAN-Shalva Dzhanashia RUS6-47-62   11 May 19
Altug Celikbilek TUR-Kristian Lozan RUS6-26-4   11 May 19
1/4
Altug Celikbilek TUR-Vasil Kirkov USA6-31-67-61  10 May 19
Shalva Dzhanashia RUS-Alexandar Lazarov BUL6-34-0ret.  10 May 19
Alexander Donski CAN-Nikita Mashtakov UKR6-37-67   10 May 19
Kristian Lozan RUS-P. Luncanu ROUw/o    09 May 19
Second
Alexandar Lazarov BUL-Michael Gloeckler AUT6-06-3   09 May 19
Altug Celikbilek TUR-Benjamin Niv BUL6-26-4   09 May 19
Vasil Kirkov USA-Plamen Milushev BUL6-26-3   09 May 19
Kristian Lozan RUS-Milen Ianakiev GER6-26-4   09 May 19
P. Luncanu ROU-Kenneth Raisma EST7-666-2   09 May 19
Nikita Mashtakov UKR-Gabriel Donev BUL6-22-0ret.  09 May 19
Alexander Donski CAN-Alexander Lazov BUL6-26-2   09 May 19
Shalva Dzhanashia RUS-S. Ivanov BUL7-54-63-0ret. 09 May 19
First
Altug Celikbilek TUR-Ivan Mikhaylyuk RUS4-66-16-3  08 May 19
Milen Ianakiev GER-Quentin Gueydan FRA6-46-3   08 May 19
Benjamin Niv BUL-Roee Benya ISR6-776-37-5  08 May 19
Kristian Lozan RUS-Vladimir Filip ROU6-47-65   08 May 19
Gabriel Donev BUL-Boris Pokotilov RUS5-76-46-4  08 May 19
Alexander Donski CAN-L. Sheyngezikht BUL7-56-3   08 May 19
Vasil Kirkov USA-N. Vylegzhanin RUS6-26-3   08 May 19
Michael Gloeckler AUT-Daniil Glinka EST4-66-46-4  08 May 19
Alexander Lazov BUL-Shahar Elbaz ISR6-07-66   08 May 19
P. Luncanu ROU-Martin Dimitrov BUL6-43-66-3  08 May 19
S. Ivanov BUL-Llewelyn Bevan GBR6-06-2   08 May 19
Alexandar Lazarov BUL-Sarp Agabigun TUR6-26-4   07 May 19
Shalva Dzhanashia RUS-Boris Butulija SRB6-46-3   07 May 19
Kenneth Raisma EST-Alec Adamson USA7-644-66-2  07 May 19
Plamen Milushev BUL-Dian Nedev BUL6-26-2   07 May 19
Nikita Mashtakov UKR-Oleksii Krutykh UKR6-46-4   07 May 19
Qualifying
Martin Dimitrov BUL-Victor Gurevich USA6-26-3   07 May 19
Ivan Mikhaylyuk RUS-Luboslav Ivanchev BUL6-26-2   07 May 19
Daniil Glinka EST-Daniil Tsebrenko UKR6-46-0   07 May 19
Roee Benya ISR-Cosmin Ontica ROU7-661-610-8  07 May 19
L. Sheyngezikht BUL-V. Niculescu ROU6-06-3   07 May 19
Boris Pokotilov RUS-Christos Keisidis GRE6-33-610-3  07 May 19
Llewelyn Bevan GBR-S. Kivanda GBR7-644-610-7  07 May 19
Michael Gloeckler AUT-Igor Banicevic SRB6-27-66   07 May 19
q-First
Cosmin Ontica ROU-L. (SRB) SRB6-06-1   06 May 19
Igor Banicevic SRB-Daniel Damian ROU7-606-1   06 May 19
Luboslav Ivanchev BUL-Gilad Tamar ISR7-656-2   06 May 19
Ivan Mikhaylyuk RUS-Andrej Popovic SRB6-16-1   06 May 19
S. Kivanda GBR-R. Shandarov BUL6-32-610-6  06 May 19
Llewelyn Bevan GBR-George Davies GBR6-17-62   06 May 19
Boris Pokotilov RUS-Martin Iliev BUL6-37-65   06 May 19
Christos Keisidis GRE-Petyr Kardzhiev BUL6-26-1   06 May 19
Daniil Glinka EST-Martin Atanasov BUL6-1ret.   06 May 19
Daniil Tsebrenko UKR-Valentin Ivanov BUL6-36-0   06 May 19
V. Niculescu ROU-Venci Ivanov BUL7-56-2   06 May 19
L. Sheyngezikht BUL-Hristo Valeov BUL6-46-1   06 May 19
Roee Benya ISR-N. Demeroutis BEL6-26-1   06 May 19
Martin Dimitrov BUL-Rumen Andreev BUL6-16-1   06 May 19
Victor Gurevich USA-Stefan Luckanov BUL6-26-1   06 May 19
Michael Gloeckler AUT-Ioan Luca Vidan ROU6-46-0   06 May 19