Tournament details

Turkey F31 (Antalya)

 
Date:Oct 08, 2018
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Turkey Turkey
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:
Longitude:
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Vit Kopriva CZE-D. Madaras ROU7-653-1ret.  14 Oct 18
1/2
D. Madaras ROU-Juan Pablo Paz ARG6-16-2   13 Oct 18
Vit Kopriva CZE-Jaroslav Pospisil CZEw/o    13 Oct 18
1/4
D. Madaras ROU-Bart Stevens NED6-46-3   12 Oct 18
Juan Pablo Paz ARG-Flemming Peters GER6-26-2   12 Oct 18
Jaroslav Pospisil CZE-Mick Veldheer NED6-46-2   12 Oct 18
Vit Kopriva CZE-Eric Vanshelboim UKR6-26-4   12 Oct 18
Second
Bart Stevens NED-Niklas Guttau GER6-46-2   11 Oct 18
Vit Kopriva CZE-Vladislav Melnic ROU6-46-2   11 Oct 18
Mick Veldheer NED-Michael Vrbensky CZE7-56-1   11 Oct 18
D. Madaras ROU-Alexander Lazov BUL6-16-3   11 Oct 18
Juan Pablo Paz ARG-Mike Urbanija SLO6-47-5   11 Oct 18
Flemming Peters GER-Cosmin Ontica ROU6-37-5   11 Oct 18
Eric Vanshelboim UKR-Gorazd Srbljak MKD6-36-4   11 Oct 18
Jaroslav Pospisil CZE-Dejan Katic SRB6-762-1ret.  11 Oct 18
First
Gorazd Srbljak MKD-Sarp Agabigun TUR6-27-5   10 Oct 18
Michael Vrbensky CZE-Lucas Gerch GER6-31-66-3  10 Oct 18
Alexander Lazov BUL-Koray Kirci TUR6-26-3   10 Oct 18
Bart Stevens NED-V. Ghilea ROU6-36-4   10 Oct 18
Juan Pablo Paz ARG-Philipp Sikorski UKR6-06-1   10 Oct 18
Cosmin Ontica ROU-Gokberk Ergeneman TUR7-656-4   10 Oct 18
Jaroslav Pospisil CZE-George Von Massow GER6-26-0   10 Oct 18
Flemming Peters GER-Paul Woerner GER7-56-3   10 Oct 18
Vit Kopriva CZE-Filippo Speziali ITA6-26-0   10 Oct 18
D. Madaras ROU-Timur Kiuamov RUS1-66-17-5  09 Oct 18
Dejan Katic SRB-Maxim Ratniuk UKR6-46-3   09 Oct 18
Mick Veldheer NED-Tomas Vanko SVK6-16-0   09 Oct 18
Mike Urbanija SLO-Tomas Jirousek CZE6-27-61   09 Oct 18
Eric Vanshelboim UKR-C. O'Connell AUS6-24-66-2  09 Oct 18
Niklas Guttau GER-S. Iordache ROU6-35-76-3  09 Oct 18
Vladislav Melnic ROU-Mert Naci Turker TUR6-36-3   09 Oct 18
Qualifying
Cosmin Ontica ROU-Erik Crepaldi ITA3-0ret.   08 Oct 18
Gorazd Srbljak MKD-Gabriele Bosio ITA3-66-46-1  08 Oct 18
Gokberk Ergeneman TUR-Vladislav Melnic ROU3-66-26-3  08 Oct 18
Niklas Guttau GER-Tomas Liska SVK6-42-66-2  08 Oct 18
Eric Vanshelboim UKR-Aleksandar Tomas AUT6-16-1   08 Oct 18
Bart Stevens NED-Giuseppe La Vela ITA6-36-1   08 Oct 18
Filippo Speziali ITA-Louroi Martinez SUI6-21-66-2  08 Oct 18
Flemming Peters GER-Ahmed Chaudary PAK6-46-0   08 Oct 18
q-Second
Giuseppe La Vela ITA-Artur Kulibaba LAT6-36-1   08 Oct 18
Cosmin Ontica ROU-Jonas Schaer SUI6-25-76-4  07 Oct 18
Aleksandar Tomas AUT-Michael Jalpota GBR6-26-1   07 Oct 18
Tomas Liska SVK-Kerim Esiev TUR6-16-2   07 Oct 18
Niklas Guttau GER-Shunsuke Wakita JPN6-46-3   07 Oct 18
Erik Crepaldi ITA-Bulut Ozcelik TUR6-16-0   07 Oct 18
Vladislav Melnic ROU-Lucas Hellfritsch GER7-686-2   07 Oct 18
Gokberk Ergeneman TUR-Leon Hoeveler GERw/o    07 Oct 18
Gorazd Srbljak MKD-A. Prudnikau BLR6-26-766-1  07 Oct 18
Gabriele Bosio ITA-Caspar Schuetze GER6-37-60   07 Oct 18
Ahmed Chaudary PAK-F. Sommerwerck GER6-46-3   07 Oct 18
Flemming Peters GER-Ilya Rudiukov RUS6-36-2   07 Oct 18
Filippo Speziali ITA-Maurizio Speziali ITA4-66-37-63  07 Oct 18
Louroi Martinez SUI-Sandro Kopp AUT2-66-36-1  07 Oct 18
Eric Vanshelboim UKR-M. Akbar PAK6-36-0   07 Oct 18
Bart Stevens NED-Antun Vidak CRO7-666-2   07 Oct 18
q-First
Giuseppe La Vela ITA-Noah Thurner GER5-77-626-3  07 Oct 18
Kerim Esiev TUR-Nicolas Grandjean SUI2-67-56-3  06 Oct 18
Aleksandar Tomas AUT-Vadim Alekseenko UKRw/o    06 Oct 18
Jonas Schaer SUI-Charles Tzicas BEL3-67-646-1  06 Oct 18
Bulut Ozcelik TUR-Samuel Puskar SVK6-26-2   06 Oct 18
Erik Crepaldi ITA-V. Niculescu ROU2-66-46-4  06 Oct 18
Gabriele Bosio ITA-Nemanja Malesevic BIH6-36-2   06 Oct 18
Caspar Schuetze GER-S. Pjeranovic SRB6-23-1ret.  06 Oct 18
A. Prudnikau BLR-Floris Podzimek NED6-737-647-5  06 Oct 18
Leon Hoeveler GER-Ivan Ponomarenko RUS4-66-16-2  06 Oct 18
Gokberk Ergeneman TUR-Osmancan Soyler TUR6-36-1   06 Oct 18
Lucas Hellfritsch GER-Berke Eser Coskun TUR6-26-2   06 Oct 18
Niklas Guttau GER-Dmitry Myagkov RUS6-26-3   06 Oct 18
Shunsuke Wakita JPN-Dean Thurner GER6-46-4   06 Oct 18
Michael Jalpota GBR-Nicholas Adesalu GBR6-06-4   06 Oct 18
Eric Vanshelboim UKR-P. Storjohann GER6-07-5   06 Oct 18
Cosmin Ontica ROU-Ruben Konings NED3-67-56-3  06 Oct 18
Ahmed Chaudary PAK-Igor Panin RUS6-46-4   06 Oct 18
F. Sommerwerck GER-Klim Ivanov KAZ7-56-2   06 Oct 18
Ilya Rudiukov RUS-Christian Fellin ITA6-36-3   06 Oct 18
Flemming Peters GER-Noel Larwig GER6-36-2   06 Oct 18
Artur Kulibaba LAT-V. Leuch LIE6-26-2   06 Oct 18
Antun Vidak CRO-Pelle Boerma GER7-56-2   06 Oct 18
Bart Stevens NED-Linus Krohn GER6-26-2   06 Oct 18
Maurizio Speziali ITA-Ivan Randjelovic BIH6-16-2   06 Oct 18
Filippo Speziali ITA-Stratton Gilmore USA6-26-2   06 Oct 18
Sandro Kopp AUT-Daniil Gusev RUS6-26-4   06 Oct 18
Louroi Martinez SUI-Noah Prehn GER6-16-1   06 Oct 18
M. Akbar PAK-S. C.-Zivkovic SRB6-47-5   06 Oct 18