Kazakhstan F8 (Shymkent)
Tournament details

Kazakhstan F8 (Shymkent)

 
Map not available
Date:Sep 24, 2018
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Kazakhstan Kazakhstan
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:
Longitude:
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Sanjar Fayziev UZB-Alexander Igoshin RUS6-26-3   29 Sep 18
1/2
Sanjar Fayziev UZB-Andrey Chepelev RUS6-16-3   28 Sep 18
Alexander Igoshin RUS-Jose Statham NZLw/o    27 Sep 18
1/4
Alexander Igoshin RUS-Bogdan Bobrov RUS6-46-3   27 Sep 18
Sanjar Fayziev UZB-Shalva Dzhanashia RUS3-66-46-4  27 Sep 18
Andrey Chepelev RUS-Francesco Bessire ITA7-56-3   27 Sep 18
Jose Statham NZL-Sagadat Ayap KAZ6-22-66-3  27 Sep 18
Second
Sanjar Fayziev UZB-Boris Butulija SRB7-56-1   26 Sep 18
Shalva Dzhanashia RUS-Vladimir Ivanov EST6-36-746-4  26 Sep 18
Andrey Chepelev RUS-Yan Bondarevskiy RUS6-737-646-2  26 Sep 18
Bogdan Bobrov RUS-Alexander Bury BLR6-26-3   26 Sep 18
Francesco Bessire ITA-Denys Klok UKR7-656-2   26 Sep 18
Sagadat Ayap KAZ-Andrea Bessire ITA4-67-657-60  26 Sep 18
Jose Statham NZL-Max Houkes NED6-36-4   26 Sep 18
Alexander Igoshin RUS-Mikhail Fufygin RUS3-1ret.   26 Sep 18
First
Jose Statham NZL-Yan Sabanin RUS3-66-36-2  25 Sep 18
Alexander Igoshin RUS-S. Abzalov UZB7-56-3   25 Sep 18
Alexander Bury BLR-Alexey Baryshev RUS6-47-64   25 Sep 18
Sagadat Ayap KAZ-Stephan Gerritsen NED6-26-3   25 Sep 18
Boris Butulija SRB-Daniil Klimov GER7-636-0   25 Sep 18
Andrea Bessire ITA-Bart Van Den Berg NED0-66-46-4  25 Sep 18
Max Houkes NED-Roman Khassanov KAZ7-626-3   25 Sep 18
Shalva Dzhanashia RUS-D. Tashbulatov KAZ6-26-2   25 Sep 18
Francesco Bessire ITA-Savriyan Danilov RUS1-66-16-0  25 Sep 18
Vladimir Ivanov EST-Grigoriy Lomakin KAZ6-17-613   25 Sep 18
Bogdan Bobrov RUS-Colin Van Beem NED7-57-5   25 Sep 18
Mikhail Fufygin RUS-George Tsivadze GEO6-43-66-3  24 Sep 18
Sanjar Fayziev UZB-Mikalai Haliak BLR6-36-1   24 Sep 18
Andrey Chepelev RUS-Sergey Fomin UZB6-46-0   24 Sep 18
Yan Bondarevskiy RUS-Vadym Ursu UKR4-66-16-3  24 Sep 18
Denys Klok UKR-Beibit Zhukayev KAZ6-16-3   24 Sep 18
Qualifying
Alexey Baryshev RUS-Mark Tryakshin UZB6-36-3   24 Sep 18
Francesco Bessire ITA-V. Dubinsky RUS6-26-0   24 Sep 18
Max Houkes NED-Bekzat Usipbekov KAZ6-46-1   24 Sep 18
Boris Butulija SRB-Zhan Skindzer BLR6-16-1   23 Sep 18
S. Abzalov UZB-G. Korobeynikov UZB6-26-1   23 Sep 18
Savriyan Danilov RUS-Sultan Narbekov KAZ6-26-2   23 Sep 18
Yan Sabanin RUS-S. Kutybaev UZB6-36-3   23 Sep 18
Alexander Bury BLR-Lucas Krainer AUT6-26-2   23 Sep 18
q-Second
Yan Sabanin RUS-Pavel Tsoy UZB6-42-66-1  23 Sep 18
Francesco Bessire ITA-Nikita Kashirin RUS6-46-0   23 Sep 18
Sultan Narbekov KAZ-K. Ankam IND6-26-0   23 Sep 18
Boris Butulija SRB-Artsiom Bardzin BLR6-36-746-2  23 Sep 18
V. Dubinsky RUS-Alan Bzarov RUS7-6117-5   23 Sep 18
Bekzat Usipbekov KAZ-Batyr Sapaev UZB6-26-1   23 Sep 18
S. Kutybaev UZB-Alibek Aidaraly KAZ6-13-66-4  23 Sep 18
G. Korobeynikov UZB-Flemming Peters GER5-77-656-1  23 Sep 18
Alexey Baryshev RUS-Timur Maulenov KAZ6-07-5   23 Sep 18
Max Houkes NED-Ivan Kalinin RUS6-16-2   23 Sep 18
Alexander Bury BLR-Nick Broekhof NED6-46-3   23 Sep 18
Mark Tryakshin UZB-S. Saidkarimov UZB5-76-37-62  23 Sep 18
Lucas Krainer AUT-S. Shofayziyev UZB6-26-0   23 Sep 18
Zhan Skindzer BLR-Artur Kulibaba LAT6-01-67-66  23 Sep 18
S. Abzalov UZB-Danis Baybekov UZB6-26-2   23 Sep 18
Savriyan Danilov RUS-David Chelidze GEO6-16-1   22 Sep 18
q-First
S. Shofayziyev UZB-Yerassyl Murat KAZ6-27-65   22 Sep 18
David Chelidze GEO-Tsimafei Basalyha BLR7-636-3   22 Sep 18
K. Ankam IND-Maksim Maslov RUS4-66-06-1  22 Sep 18
Ivan Kalinin RUS-Luka Markovic SRB6-26-4   22 Sep 18
Zhan Skindzer BLR-K. Shonigmatov UZB6-06-3   22 Sep 18
Bekzat Usipbekov KAZ-Sergey Dorozhkin RUS6-16-3   22 Sep 18
Alibek Aidaraly KAZ-M. Abdurakhmonov UZB7-646-2   22 Sep 18
Nick Broekhof NED-Iskandar Karimov UZB6-26-4   22 Sep 18
G. Korobeynikov UZB-Stepan Beresnev RUS1-66-36-0  22 Sep 18
Danis Baybekov UZB-Damir Makhmudov KAZ6-33-66-1  22 Sep 18
Pavel Tsoy UZB-Dmitry Bezborodov KAZ6-36-756-2  22 Sep 18
Alan Bzarov RUS-R. Galfinger KAZ5-76-26-2  22 Sep 18
Nikita Kashirin RUS-A. Prudnikau BLR6-46-2   22 Sep 18
Mark Tryakshin UZB-Sardor Pulatov UZB6-14-66-3  22 Sep 18
Timur Maulenov KAZ-Amal Sultanbekov UZB7-56-3   22 Sep 18
Artsiom Bardzin BLR-Sundet Nagimetov KAZ6-06-1   21 Sep 18