Kazakhstan F7 (Shymkent)
Tournament details

Kazakhstan F7 (Shymkent)

 
Map not available
Date:Sep 17, 2018
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Kazakhstan Kazakhstan
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:
Longitude:
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Andrey Chepelev RUS-Colin Van Beem NED6-46-3   22 Sep 18
1/2
Colin Van Beem NED-Shalva Dzhanashia RUS6-36-3   21 Sep 18
Andrey Chepelev RUS-Vladimir Ivanov EST6-46-2   21 Sep 18
1/4
Colin Van Beem NED-Bogdan Bobrov RUS6-26-0   20 Sep 18
Vladimir Ivanov EST-Mikhail Fufygin RUS6-36-3   20 Sep 18
Andrey Chepelev RUS-Denys Klok UKR3-66-36-3  20 Sep 18
Shalva Dzhanashia RUS-Mikalai Haliak BLR3-66-36-4  20 Sep 18
Second
Andrey Chepelev RUS-Roman Khassanov KAZ6-36-2   19 Sep 18
Mikhail Fufygin RUS-Bart Van Den Berg NED6-26-4   19 Sep 18
Denys Klok UKR-Francesco Bessire ITA6-36-756-4  19 Sep 18
Shalva Dzhanashia RUS-Lukas Mugevicius LTU6-37-5   19 Sep 18
Mikalai Haliak BLR-Flemming Peters GER4-66-26-4  19 Sep 18
Bogdan Bobrov RUS-Sergey Fomin UZB6-36-2   19 Sep 18
Colin Van Beem NED-George Tsivadze GEO7-656-2   19 Sep 18
Vladimir Ivanov EST-Sagadat Ayap KAZ6-26-3   18 Sep 18
First
Andrey Chepelev RUS-Daniil Klimov GER6-17-62   18 Sep 18
Flemming Peters GER-Sultan Narbekov KAZ6-46-2   18 Sep 18
Lukas Mugevicius LTU-Artsiom Bardzin BLR6-06-1   18 Sep 18
Francesco Bessire ITA-Timur Maulenov KAZ6-26-2   18 Sep 18
Roman Khassanov KAZ-Max Houkes NED7-53-67-64  18 Sep 18
Sagadat Ayap KAZ-Vadym Ursu UKR7-56-4   18 Sep 18
Mikalai Haliak BLR-Stephan Gerritsen NED6-34-66-4  18 Sep 18
Denys Klok UKR-V. Dubinsky RUS6-46-1   18 Sep 18
Colin Van Beem NED-Matvey Minin RUS6-756-26-1  18 Sep 18
Vladimir Ivanov EST-Alexander Igoshin RUS6-26-3   17 Sep 18
Sergey Fomin UZB-Yan Bondarevskiy RUS6-26-1   17 Sep 18
Bogdan Bobrov RUS-Grigoriy Lomakin KAZ6-36-4   17 Sep 18
Bart Van Den Berg NED-Beibit Zhukayev KAZ6-16-0   17 Sep 18
Mikhail Fufygin RUS-Andrea Bessire ITA6-26-1   17 Sep 18
Shalva Dzhanashia RUS-D. Tashbulatov KAZ2-67-626-3  17 Sep 18
George Tsivadze GEO-Yan Sabanin RUS6-26-1   17 Sep 18
Qualifying
Artsiom Bardzin BLR-Stepan Beresnev RUS3-66-46-3  17 Sep 18
V. Dubinsky RUS-Damir Makhmudov KAZ4-66-36-2  17 Sep 18
Sultan Narbekov KAZ-Alexey Baryshev RUS7-636-1   17 Sep 18
Max Houkes NED-Viacheslav Yulik RUS6-26-2   17 Sep 18
Daniil Klimov GER-Iskandar Karimov UZB6-06-0   17 Sep 18
Lukas Mugevicius LTU-A. Prudnikau BLR6-26-3   17 Sep 18
Francesco Bessire ITA-Sardor Pulatov UZB6-16-0   16 Sep 18
Flemming Peters GER-S. Kutybaev UZB6-36-2   16 Sep 18
q-Second
Max Houkes NED-G. Korobeynikov UZB6-36-1   16 Sep 18
Lukas Mugevicius LTU-Maikel Borg NED6-17-5   16 Sep 18
Iskandar Karimov UZB-M. Abdurakhmonov UZB6-36-0   16 Sep 18
Daniil Klimov GER-Amal Sultanbekov UZB6-26-4   16 Sep 18
Flemming Peters GER-Zhan Skindzer BLR6-27-67   16 Sep 18
Artsiom Bardzin BLR-Lucas Krainer AUT4-66-26-2  16 Sep 18
Damir Makhmudov KAZ-David Chelidze GEO1-66-36-2  16 Sep 18
Sardor Pulatov UZB-Alibek Aidaraly KAZ4-66-26-1  16 Sep 18
A. Prudnikau BLR-Batyr Sapaev UZB6-47-5   16 Sep 18
Viacheslav Yulik RUS-Pavel Tsoy UZB6-46-2   16 Sep 18
S. Kutybaev UZB-Sergey Dorozhkin RUS6-26-2   16 Sep 18
Alexey Baryshev RUS-R. Galfinger KAZ6-26-4   16 Sep 18
Sultan Narbekov KAZ-S. Abzalov UZB6-34-0ret.  16 Sep 18
Stepan Beresnev RUS-Egor Noskin RUS6-46-4   16 Sep 18
V. Dubinsky RUS-Yerassyl Murat KAZ7-56-4   16 Sep 18
Francesco Bessire ITA-S. Shofayziyev UZB6-46-1   16 Sep 18
q-First
G. Korobeynikov UZB-Nick Broekhof NED6-37-5   15 Sep 18
Pavel Tsoy UZB-Sundet Nagimetov KAZ6-16-3   15 Sep 18
M. Abdurakhmonov UZB-Tsimafei Basalyha BLR7-636-4   15 Sep 18
S. Kutybaev UZB-Adil Karimov UZB6-16-2   15 Sep 18
S. Shofayziyev UZB-K. Ankam IND2-66-06-2  15 Sep 18
Zhan Skindzer BLR-D. Bagrinovskiy UZB7-57-5   15 Sep 18
Alibek Aidaraly KAZ-Danis Baybekov UZB7-637-5   15 Sep 18
Yerassyl Murat KAZ-Dmitry Bezborodov KAZ6-16-4   15 Sep 18
A. Prudnikau BLR-Bekzat Usipbekov KAZ6-34-67-63  15 Sep 18
Artsiom Bardzin BLR-Artur Kulibaba LAT2-66-16-2  15 Sep 18
Damir Makhmudov KAZ-Maksim Zubkou BLR7-666-2   15 Sep 18
Lukas Mugevicius LTU-Mark Tryakshin UZB6-36-3   15 Sep 18
R. Galfinger KAZ-Maksim Maslov RUS6-16-0   15 Sep 18
Sultan Narbekov KAZ-Fariduni Hamid TJK6-23-0ret.  15 Sep 18
Stepan Beresnev RUS-Artem Zharkov RUS6-26-0   15 Sep 18
Amal Sultanbekov UZB-Luka Markovic SRB6-26-1   15 Sep 18