Kazakhstan F6 (Shymkent)
Tournament details

Kazakhstan F6 (Shymkent)

 
Map not available
Date:Sep 18, 2017
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Kazakhstan Kazakhstan
Prize money:$25 000
Website:
Latitude:
Longitude:
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
E. L.-Perez ESP-Tomislav Brkic BIH2-66-46-4  23 Sep 17
1/2
E. L.-Perez ESP-Marco Trungelliti ARG6-737-647-5  22 Sep 17
Tomislav Brkic BIH-Khumoun Sultanov UZB6-16-2   22 Sep 17
1/4
Khumoun Sultanov UZB-Ilya Vasilyev RUS6-35-76-1  21 Sep 17
E. L.-Perez ESP-Djurabeck Karimov UZB6-16-3   21 Sep 17
Marco Trungelliti ARG-Vladyslav Manafov UKR6-46-3   21 Sep 17
Tomislav Brkic BIH-Kimmer Coppejans BEL6-36-4   21 Sep 17
Second
Djurabeck Karimov UZB-Vladimir Polyakov RUS6-07-62   20 Sep 17
Khumoun Sultanov UZB-Mikhail Fufygin RUS7-641-66-4  20 Sep 17
Kimmer Coppejans BEL-Sagadat Ayap KAZ6-36-0   20 Sep 17
Tomislav Brkic BIH-V. Uzhylovsky UKR7-51-67-62  20 Sep 17
Vladyslav Manafov UKR-Denys Klok UKR4-66-16-4  20 Sep 17
Marco Trungelliti ARG-Daniiar Duldaev KGZ6-36-3   20 Sep 17
E. L.-Perez ESP-Artem Smirnov UKR3-67-646-3  20 Sep 17
Ilya Vasilyev RUS-Vladimir Ivanov EST6-27-5   20 Sep 17
First
Tomislav Brkic BIH-Sultan Narbekov KAZ6-36-0   19 Sep 17
Djurabeck Karimov UZB-Grigoriy Lomakin KAZ6-26-1   19 Sep 17
Artem Smirnov UKR-S. Abzalov UZB6-16-0   19 Sep 17
E. L.-Perez ESP-Roman Khassanov KAZ6-26-4   19 Sep 17
Vladyslav Manafov UKR-Sergey Fomin UZB6-06-1   19 Sep 17
Daniiar Duldaev KGZ-Vitalii Shcherba UKR6-36-3   19 Sep 17
Kimmer Coppejans BEL-George Tsivadze GEO6-3ret.   19 Sep 17
Vladimir Polyakov RUS-Roman Safiullin RUS6-16-3   19 Sep 17
Denys Klok UKR-Pavel Tsoy UZB6-06-2   19 Sep 17
Marco Trungelliti ARG-Nikolay Kolobaev RUS6-16-4   19 Sep 17
Mikhail Fufygin RUS-D. Dernowski GER7-56-3   19 Sep 17
Ilya Vasilyev RUS-Olexiy Kolisnyk UKR7-54-66-2  19 Sep 17
Vladimir Ivanov EST-Sergey Betov BLR7-56-1   19 Sep 17
V. Uzhylovsky UKR-Danis Baybekov UZB6-46-2   19 Sep 17
Khumoun Sultanov UZB-Timur Maulenov KAZ6-16-4   18 Sep 17
Sagadat Ayap KAZ-Temur Ismailov UZB6-46-2   18 Sep 17
Qualifying
Djurabeck Karimov UZB-Semen Pankin RUS6-16-2   18 Sep 17
Vladimir Polyakov RUS-I. Anvarkhodjaev UZB6-06-0   18 Sep 17
Nikolay Kolobaev RUS-D. Dernowski GER6-32-66-0  18 Sep 17
Vitalii Shcherba UKR-S. Kutybaev UZB6-26-3   18 Sep 17
S. Abzalov UZB-Amal Sultanbekov UZB6-17-5   18 Sep 17
Sultan Narbekov KAZ-Mark Tryakshin UZB7-54-66-4  18 Sep 17
Danis Baybekov UZB-Pavel Tsoy UZB6-37-63   18 Sep 17
George Tsivadze GEO-D. Tashbulatov KAZ6-36-736-4  18 Sep 17
q-Second
D. Tashbulatov KAZ-Rodion Pak KAZ7-56-4   18 Sep 17
Mark Tryakshin UZB-Adil Karimov UZB6-06-2   18 Sep 17
Vladimir Polyakov RUS-G. Korobeynikov UZB6-46-3   18 Sep 17
I. Anvarkhodjaev UZB-Sundet Nagimetov KAZ6-16-3   18 Sep 17
Pavel Tsoy UZB-K. Shonigmatov UZB6-16-1   18 Sep 17
Danis Baybekov UZB-Alisher Nosirov UZB6-17-5   18 Sep 17
Sultan Narbekov KAZ-S. Shofayziyev UZB6-45-76-4  18 Sep 17
S. Abzalov UZB-Jasur Yusupov UZB6-36-0   18 Sep 17
Amal Sultanbekov UZB-S. Abdumalikov UZB7-6106-0   18 Sep 17
Vitalii Shcherba UKR-K. Abdumalikov UZB6-06-1   18 Sep 17
S. Kutybaev UZB-V. Tasenkov RUS6-26-0   18 Sep 17
Nikolay Kolobaev RUS-Iskandar Karimov UZB6-16-0   18 Sep 17
D. Dernowski GER-Pelle Boerma GER6-47-5   18 Sep 17
Djurabeck Karimov UZB-Abror Isakov UZB6-16-1   18 Sep 17
George Tsivadze GEO-Damir Makhmudov KAZ6-06-1   18 Sep 17
Semen Pankin RUS-Fariduni Hamid TJK6-16-4   18 Sep 17
q-First
Pelle Boerma GER-Iliya Taranin KAZ1-66-27-5  18 Sep 17
Fariduni Hamid TJK-Didal Didalov KAZ6-16-2   18 Sep 17
G. Korobeynikov UZB-Beibit Zhukayev KAZ6-46-3   18 Sep 17
Danis Baybekov UZB-Sardor Pulatov UZB7-636-1   18 Sep 17