Azerbaijan F3
Tournament details

Azerbaijan F3

 
Map not available
Date:Feb 08, 2016
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Carpet
Country:Azerbaijan Azerbaijan
Prize money:$10 000
Website:
Latitude:
Longitude:
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Mikelis Libietis LAT-Timur Khabibulin KAZ6-36-2   14 Feb 16
1/2
Mikelis Libietis LAT-Michal Konecny CZE2-66-46-3  13 Feb 16
Timur Khabibulin KAZ-Evgeny Karlovskiy RUS6-24-66-1  13 Feb 16
1/4
Evgeny Karlovskiy RUS-Anton Zaitcev RUS6-06-3   12 Feb 16
Mikelis Libietis LAT-Artur Dubinski BLR7-666-1   12 Feb 16
Timur Khabibulin KAZ-Peter Vajda SVK3-66-46-3  12 Feb 16
Michal Konecny CZE-Ilya Lebedev RUS6-46-3   12 Feb 16
Second
Ilya Lebedev RUS-Ilya Vasilyev RUS6-12-66-0  11 Feb 16
Artur Dubinski BLR-Andrea Pellegrino ITA2-66-36-3  11 Feb 16
Mikelis Libietis LAT-Alexander Igoshin RUS7-637-62   11 Feb 16
Evgeny Karlovskiy RUS-Victor Baluda RUS6-756-46-3  11 Feb 16
Timur Khabibulin KAZ-E. Valle ITA7-56-4   11 Feb 16
Peter Vajda SVK-Pietro Licciardi ITA6-36-2   11 Feb 16
Michal Konecny CZE-David Poljak CZE6-15-77-5  11 Feb 16
Anton Zaitcev RUS-Filippo Baldi ITA1-66-06-2  11 Feb 16
First
Anton Zaitcev RUS-Pirmin Haenle GER6-36-3   10 Feb 16
Andrea Pellegrino ITA-Sanjar Fayziev UZB6-36-1   10 Feb 16
Michal Konecny CZE-F. Zgombic CRO7-656-4   10 Feb 16
Victor Baluda RUS-C. Hirschmueller GER6-37-5   10 Feb 16
Artur Dubinski BLR-S. Poplavskyy UKR6-27-5   10 Feb 16
E. Valle ITA-Julian Ocleppo ITA6-46-1   10 Feb 16
Mikelis Libietis LAT-Joy Vigani ITA6-26-4   10 Feb 16
David Poljak CZE-Rasul Gojayev AZE6-16-0   10 Feb 16
Ilya Vasilyev RUS-Dmytro Badanov UKR7-56-2   09 Feb 16
Alexander Igoshin RUS-Yan Sabanin RUS6-46-2   09 Feb 16
Filippo Baldi ITA-Fedor Chervyakov RUS6-01-0ret.  09 Feb 16
Evgeny Karlovskiy RUS-George Tsivadze GEO6-12-0ret.  09 Feb 16
Pietro Licciardi ITA-Benjamin Balleret MON6-37-62   09 Feb 16
Peter Vajda SVK-Nidzhat Ibragimov RUS6-26-2   09 Feb 16
Timur Khabibulin KAZ-P. Luncanu ROU7-56-4   09 Feb 16
Ilya Lebedev RUS-Ben Mclachlan NZL6-26-4   09 Feb 16
Qualifying
Julian Ocleppo ITA-Igor Perunov RUS6-26-3   08 Feb 16
Ilya Lebedev RUS-Maxim Tybar BLR6-26-3   08 Feb 16
C. Hirschmueller GER-Marek Gengel CZE6-46-2   08 Feb 16
Andrea Pellegrino ITA-F. Zgombic CRO6-11-66-2  08 Feb 16
S. Poplavskyy UKR-Odil Akramov UZB6-27-63   08 Feb 16
David Poljak CZE-Gil Uwe Grund GER6-46-4   08 Feb 16
Joy Vigani ITA-Pavel Krainik CAN7-647-5   08 Feb 16
Yan Sabanin RUS-Yuriy Kryvoy UKR7-56-4   08 Feb 16
q-Second
Joy Vigani ITA-Vasif Mutallibov AZE6-06-0   08 Feb 16
Pavel Krainik CAN-Mahmud Mahmudov AZE6-06-0   08 Feb 16
Gil Uwe Grund GER-Kirill Kivattsev RUS6-36-4   08 Feb 16
Odil Akramov UZB-Michal Marko SVK6-47-63   08 Feb 16
S. Poplavskyy UKR-Rasul Akhmadaliev UZB6-06-3   08 Feb 16
Andrea Pellegrino ITA-S. Abzalov UZB7-56-1   08 Feb 16
F. Zgombic CRO-R. Macdonald NED6-766-46-4  08 Feb 16
David Poljak CZE-Victor Lochmann GER6-06-1   08 Feb 16
Marek Gengel CZE-Timur Razmaitov RUS4-67-56-4  08 Feb 16
C. Hirschmueller GER-Florian Jakob GER6-46-2   08 Feb 16
Maxim Tybar BLR-Arif Guliyev AZE6-26-0   08 Feb 16
Ilya Lebedev RUS-Mikhail Fomenkov RUS6-16-2   08 Feb 16
Igor Perunov RUS-Milos Nikolic SRB7-56-1   08 Feb 16
Julian Ocleppo ITA-Ivan Kalinin RUS6-46-1   08 Feb 16
Yuriy Kryvoy UKR-Gleb Smolyakov RUS6-06-2   08 Feb 16
Yan Sabanin RUS-Aleksa Petrovic SRB7-646-2   08 Feb 16
q-First
Igor Perunov RUS-Azizhon Turgunov UZB6-24-66-0  08 Feb 16
S. Abzalov UZB-Joe Cooper GBR6-36-3   08 Feb 16
Odil Akramov UZB-Nikita Matveyko RUS6-46-2   08 Feb 16
Gil Uwe Grund GER-Grigory Potemkin RUS6-47-5   08 Feb 16