Zielona Gora
Tournament details

Zielona Gora

 
Date:May 12, 2014
Rank:Futures
Association:WTA
Court type:
 
Clay
Country:Poland Poland
Prize money:$10 000
Website:
Latitude:51.56
Longitude:15.31
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Natela Dzalamidze GEO-Justine Ozga GER7-656-4   12 May 14
1/2
Natela Dzalamidze GEO-I. Shinikova BUL6-27-5   12 May 14
Justine Ozga GER-A. Shoshyna UKR7-636-3   12 May 14
1/4
Natela Dzalamidze GEO-S. Pirazhenka BLR6-36-2   12 May 14
Justine Ozga GER-Magdalena Frech POL6-26-1   12 May 14
A. Shoshyna UKR-Barbora Stefkova CZE6-22-66-2  12 May 14
I. Shinikova BUL-Vivien Juhaszova SVK6-746-47-64  12 May 14
Second
Magdalena Frech POL-Anna Korzeniak POL6-46-3   12 May 14
Vivien Juhaszova SVK-Lidziya Marozava BLR6-46-3   12 May 14
I. Shinikova BUL-Stefanie Stemmer GER6-16-2   12 May 14
Barbora Stefkova CZE-Csilla Argyelan HUN4-66-26-1  12 May 14
Justine Ozga GER-Nadiya Kolb UKR2-66-36-0  12 May 14
S. Pirazhenka BLR-K. Kaminkova CZE4-66-26-2  12 May 14
A. Shoshyna UKR-Paulina Czarnik POL6-26-4   12 May 14
Natela Dzalamidze GEO-A. Mihaila ROU6-05-76-1  12 May 14
First
Vivien Juhaszova SVK-Nikola Horakova CZE6-26-4   12 May 14
Csilla Argyelan HUN-A. Bienkowska POL6-06-2   12 May 14
Anna Korzeniak POL-M. Kubicikova CZE6-31-66-0  12 May 14
Justine Ozga GER-Kateryna Sliusar UKR6-16-2   12 May 14
K. Kaminkova CZE-K. Wysoczanska POL2-66-46-4  12 May 14
A. Shoshyna UKR-Nathalia Rossi BRA7-54-66-3  12 May 14
Lidziya Marozava BLR-Z. Maciejewska POL6-16-3   12 May 14
Magdalena Frech POL-Vendula Zovincova CZE2-1ret.   12 May 14
I. Shinikova BUL-K. Skrzypczynska POL6-16-0   12 May 14
Nadiya Kolb UKR-Nina Holanova CZE3-66-16-1  12 May 14
Paulina Czarnik POL-M. Jedrzejczak POL6-17-5   12 May 14
S. Pirazhenka BLR-Natalie Proese GER6-16-3   12 May 14
A. Mihaila ROU-J. Skrzypczynska POL6-36-1   12 May 14
Natela Dzalamidze GEO-Kim-Alice Grajdek GER6-16-2   12 May 14
Barbora Stefkova CZE-Natalia Siedliska POL6-26-2   12 May 14
Stefanie Stemmer GER-Martina Kudelova CZE6-43-66-4  12 May 14
Qualifying
Nadiya Kolb UKR-A. Buczynska POL1-66-26-1  12 May 14
K. Wysoczanska POL-Martina Malmqvist SWE6-7107-646-2  12 May 14
K. Kaminkova CZE-Oliwia Szymczuch POL6-16-0   12 May 14
A. Shoshyna UKR-Patrycja Polanska POL6-36-2   12 May 14
Nina Holanova CZE-Veronika Domagala POL7-647-5   12 May 14
Martina Kudelova CZE-Agne Cepelyte LTU6-16-3   12 May 14
Anna Korzeniak POL-Erin Clark USA6-16-0   12 May 14
Kateryna Sliusar UKR-Darya Chernetsova BLR6-36-2   12 May 14
q-Second
K. Kaminkova CZE-Maryna Kolb UKR6-16-4   12 May 14
Kateryna Sliusar UKR-Samantha Brdys GER6-26-2   12 May 14
Martina Malmqvist SWE-Kerstin Peckl AUT6-26-4   12 May 14
Martina Kudelova CZE-Milana Gasymova RUS6-06-1   12 May 14
Darya Chernetsova BLR-Wiktoria Nosek POL6-36-1   12 May 14
K. Wysoczanska POL-Carmen Smolka GER6-47-5   12 May 14
Nadiya Kolb UKR-Linda Dubska CZE6-36-2   12 May 14
A. Buczynska POL-Paulina Rustecka POL6-16-2   12 May 14
Erin Clark USA-Michelle De Groot NED6-26-2   12 May 14
Anna Korzeniak POL-Timea Jaruskova SVK6-47-5   12 May 14
Oliwia Szymczuch POL-Jana Boubelikova CZE6-06-2   12 May 14
Nina Holanova CZE-Iana Tishchenko MDA4-1ret.   12 May 14
Agne Cepelyte LTU-Daria Kuczer POL6-32-66-2  12 May 14
A. Shoshyna UKR-Julia Przybylska POL6-0ret.   12 May 14
Patrycja Polanska POL-D. Szczygielska POL6-17-5   12 May 14
Veronika Domagala POL-Sylwia Huminska POL6-16-4   12 May 14
q-First
Martina Malmqvist SWE-Nika Kovac SLO7-621-0ret.  12 May 14
K. Wysoczanska POL-Tatjana Stoll GER6-06-0   12 May 14
Paulina Rustecka POL-K. Gruchociak POL6-16-0   12 May 14
Timea Jaruskova SVK-Inga Audrina LAT6-46-3   12 May 14
Jana Boubelikova CZE-Marta Dyba POL6-14-66-3  12 May 14
Iana Tishchenko MDA-Klaudia Wrobel POL6-26-1   12 May 14
Samantha Brdys GER-Victoria Vaara MRI6-36-4   12 May 14
Milana Gasymova RUS-Marta Ruszczynska POL6-26-717-61  12 May 14
K. Kaminkova CZE-Monika Szpakowska POL6-06-1   12 May 14
A. Shoshyna UKR-Anna Gabric GER6-24-67-64  12 May 14