W15 Antalya
Tournament details

W15 Antalya

 
Date:Oct 24, 2022
Rank:Futures
Association:WTA
Court type:
 
Clay
Country:Turkey Turkey
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:36.53
Longitude:30.42
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
A. Todoni ROU-P. Tig ROU6-27-64   30 Oct 22
1/2
P. Tig ROU-Andrea Obradovic SRB6-46-4   29 Oct 22
A. Todoni ROU-Zoziya Kardava RUS6-16-2   29 Oct 22
1/4
Andrea Obradovic SRB-K. Tsygourova SUI6-46-1   28 Oct 22
A. Todoni ROU-Lavinia Tanasie ROU2-66-46-4  28 Oct 22
Zoziya Kardava RUS-Y. Mogilnitskaya RUS2-67-57-5  28 Oct 22
P. Tig ROU-Jana Bojovic SRB7-57-5   28 Oct 22
Second
Jana Bojovic SRB-Denise Hrdinkova CZE6-06-2   27 Oct 22
A. Todoni ROU-Bojana Marinkovic SRB6-16-2   27 Oct 22
K. Tsygourova SUI-Julia Stamatova BUL7-647-61   27 Oct 22
Y. Mogilnitskaya RUS-A. Shubladze RUS6-36-4   27 Oct 22
Lavinia Tanasie ROU-Marie Mettraux SUI6-06-3   27 Oct 22
Andrea Obradovic SRB-Anastasia Safta ROU6-16-2   27 Oct 22
P. Tig ROU-Chelsea Vanhoutte BEL7-56-4   27 Oct 22
Zoziya Kardava RUS-Bianca Bulat ROU6-46-1   27 Oct 22
First
A. Todoni ROU-Zeynep Erbakan TUR6-26-0   26 Oct 22
Andrea Obradovic SRB-V. Yushchenko RUS7-56-0   26 Oct 22
P. Tig ROU-Anna Ureke RUS6-06-1   26 Oct 22
Bojana Marinkovic SRB-Anja Wildgruber GER6-36-1   26 Oct 22
Anastasia Safta ROU-Sofia Subbotina CYP6-06-0   26 Oct 22
Zoziya Kardava RUS-Camilla Gennaro ITA6-46-2   26 Oct 22
Bianca Bulat ROU-Malak El Allami MAR3-66-26-2  26 Oct 22
K. Tsygourova SUI-I. Ionescu ROU6-7116-13-1ret. 26 Oct 22
A. Shubladze RUS-Eva Garkusha RUS6-26-1   26 Oct 22
Chelsea Vanhoutte BEL-Petja Drame SLO6-06-4   26 Oct 22
Lavinia Tanasie ROU-Melis Ayda Uyar TUR6-46-1   26 Oct 22
Marie Mettraux SUI-Duru Soke TUR6-26-1   25 Oct 22
Denise Hrdinkova CZE-Irene Lavino ITA3-66-12-0ret. 25 Oct 22
Y. Mogilnitskaya RUS-A. Sagandikova KAZ6-35-76-3  25 Oct 22
Jana Bojovic SRB-S. Kenzhibayeva KAZ6-26-1   25 Oct 22
Julia Stamatova BUL-Laura Mair ITA4-66-36-2  25 Oct 22
Qualifying
Anastasia Safta ROU-Madelief Hageman NED6-16-4   25 Oct 22
A. Shubladze RUS-Ksenia Agureeva RUS6-776-310-8  25 Oct 22
I. Ionescu ROU-Ines Faltinger AUT6-16-1   25 Oct 22
Andrea Obradovic SRB-Eleanor Baglow GBR6-16-2   25 Oct 22
Petja Drame SLO-Naroa Aranzabal ESP6-16-1   25 Oct 22
A. Todoni ROU-Maria Andrienko RUS6-16-2   25 Oct 22
Camilla Gennaro ITA-Koharu Niimi JPN6-06-3   25 Oct 22
Melis Ayda Uyar TUR-Rebeka Antal ROU6-26-1   25 Oct 22
q-Second
I. Ionescu ROU-Selina Atay TUR7-56-4   24 Oct 22
A. Shubladze RUS-Celine Simunyu IRL7-666-2   24 Oct 22
Madelief Hageman NED-D. Plesa ROU6-06-3   24 Oct 22
Eleanor Baglow GBR-Irem Kurt TUR4-66-410-8  24 Oct 22
Ines Faltinger AUT-E. Arystanbekova KAZ6-26-2   24 Oct 22
Anastasia Safta ROU-Daria Artemyeva RUS6-06-2   24 Oct 22
Andrea Obradovic SRB-Zhanel Rustemova KAZ6-06-0   24 Oct 22
Ksenia Agureeva RUS-Daria Zelinskaya RUS6-36-1   24 Oct 22
A. Todoni ROU-Camilla Zanolini ITA6-46-0   24 Oct 22
Koharu Niimi JPN-Nina Plibersek SLO6-16-1   24 Oct 22
Maria Andrienko RUS-Maria Sysoeva RUS6-27-5   24 Oct 22
Rebeka Antal ROU-J. Cirstea ROU1-66-410-7  24 Oct 22
Melis Ayda Uyar TUR-Z. Frankowska POL6-776-410-3  24 Oct 22
Camilla Gennaro ITA-Patsy Daughters USA6-16-4   24 Oct 22
Naroa Aranzabal ESP-Alana Tuayeva RUS5-76-010-3  24 Oct 22
Petja Drame SLO-Linda Salvi ITA6-16-3   24 Oct 22
q-First
Petja Drame SLO-Andreea Pavel ROU6-06-2   23 Oct 22
Naroa Aranzabal ESP-Antonia Aragosa ITA6-06-2   23 Oct 22
Alana Tuayeva RUS-Eda Gunduz TUR6-06-3   23 Oct 22
Camilla Gennaro ITA-K. Fedosenkova HUN6-06-0   23 Oct 22
Patsy Daughters USA-Tania Munteanu ROU6-16-2   23 Oct 22
Nina Plibersek SLO-A. Ponomariova GEO6-36-1   23 Oct 22
Linda Salvi ITA-Lauryn Jacobs USA2-1ret.   23 Oct 22
Maria Sysoeva RUS-E. Giessler GER5-3ret.   23 Oct 22
Maria Andrienko RUS-R. Chica ESP4-67-6410-8  23 Oct 22
Camilla Zanolini ITA-Liana Dvalishvili RUS6-06-1   23 Oct 22
A. Todoni ROU-Deniz Turan TUR6-16-1   23 Oct 22
Rebeka Antal ROU-Olga Golas POL6-36-2   23 Oct 22
J. Cirstea ROU-A. Kochelaevskaia RUS6-26-0   23 Oct 22
Z. Frankowska POL-Zeynep Sila Ege TUR6-06-4   23 Oct 22
Melis Ayda Uyar TUR-Syria La Cerra ITA6-46-3   23 Oct 22
Koharu Niimi JPN-Mariya Sinitsyna KAZ6-16-2   23 Oct 22
Eleanor Baglow GBR-V. Kupriyanova RUS6-06-0   23 Oct 22
I. Ionescu ROU-Olga Lesnikova RUS6-16-3   23 Oct 22
E. Arystanbekova KAZ-Claudia Bernaschi ITA6-26-0   23 Oct 22
Ines Faltinger AUT-R. Muzuru ROU6-16-4   23 Oct 22
Ksenia Agureeva RUS-Cecilie Wiche DEN6-06-0   23 Oct 22
Daria Zelinskaya RUS-Jana Kareisova CZE6-46-2   23 Oct 22
A. Shubladze RUS-Veronika Udina RUS6-26-1   23 Oct 22
Celine Simunyu IRL-Maria Gabriel RUS6-36-0   23 Oct 22
Madelief Hageman NED-Avrora Volkova RUS6-16-1   23 Oct 22
D. Plesa ROU-Alisa Vasileva RUS7-676-0   23 Oct 22
Daria Artemyeva RUS-Nikol Mishieva RUS6-36-2   23 Oct 22
Anastasia Safta ROU-L. Rasskovskaia RUS6-26-2   23 Oct 22
Andrea Obradovic SRB-Natalija Senic SRB6-46-4   23 Oct 22
Zhanel Rustemova KAZ-I. Cristea ROU6-16-1   23 Oct 22
Irem Kurt TUR-Meta Marenk SLO6-46-3   23 Oct 22
Selina Atay TUR-Gozde Turhan TUR6-46-7510-8  23 Oct 22