W60 Prerov
Tournament details

W60 Prerov

 
Date:Aug 23, 2021
Rank:ChallengersK
Association:WTA
Court type:
 
Clay
Country:Czech Republic Czech Republic
Prize money:$60 000
Website:
Latitude:49.27
Longitude:17.27
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Linda Noskova CZE-Alexandra Cadantu ROU6-726-46-3  29 Aug 21
1/2
Linda Noskova CZE-Dominika Salkova CZE6-36-2   28 Aug 21
Alexandra Cadantu ROU-Monika Kilnarova CZE6-36-2   28 Aug 21
1/4
Alexandra Cadantu ROU-Tereza Smitkova CZE6-46-4   28 Aug 21
Monika Kilnarova CZE-Sohyun Park KOR6-27-5   27 Aug 21
Dominika Salkova CZE-Sara Bejlek CZE7-56-1   27 Aug 21
Linda Noskova CZE-Simona Waltert SUI6-36-3   27 Aug 21
Second
Monika Kilnarova CZE-Jesika Maleckova CZE6-06-1   27 Aug 21
Sohyun Park KOR-C. Alves BRA6-17-65   27 Aug 21
Dominika Salkova CZE-Andrea Gamiz VEN7-646-4   27 Aug 21
Sara Bejlek CZE-Sarah Beth Grey GBR7-656-4   27 Aug 21
Linda Noskova CZE-Su Jeong Jang KOR6-26-3   27 Aug 21
Tereza Smitkova CZE-M. Giuseppe ITA6-24-66-3  27 Aug 21
Simona Waltert SUI-Daniela Vismane LAT7-54-66-2  26 Aug 21
Alexandra Cadantu ROU-Nikola Bartunkova CZEw/o    26 Aug 21
First
Sarah Beth Grey GBR-Darja Vidmanova CZE4-66-46-3  25 Aug 21
Linda Noskova CZE-Arianne Hartono NED5-76-36-3  25 Aug 21
Alexandra Cadantu ROU-Misaki Matsuda JPN6-26-1   25 Aug 21
Tereza Smitkova CZE-Pemra Ozgen TUR4-66-47-65  25 Aug 21
Jesika Maleckova CZE-Seone Mendez AUS6-36-4   25 Aug 21
Su Jeong Jang KOR-Ana Sofia Sanchez MEX6-26-1   25 Aug 21
Nikola Bartunkova CZE-Anna Zaja GER6-36-4   25 Aug 21
Simona Waltert SUI-Alice Rame FRA6-36-3   25 Aug 21
Daniela Vismane LAT-Tereza Mihalikova SVK6-36-2   25 Aug 21
Sohyun Park KOR-Tena Lukas CRO6-36-0   25 Aug 21
Dominika Salkova CZE-Anna Siskova CZE7-636-2   25 Aug 21
Sara Bejlek CZE-Diane Parry FRA6-26-2   25 Aug 21
Andrea Gamiz VEN-Gabriela Ce BRA5-77-666-1  25 Aug 21
q-Second
Daniela Vismane LAT-Tereza Mihalikova SVK6-36-2   25 Aug 21
First
C. Alves BRA-M. Kolodziejova CZE6-32-67-5  24 Aug 21
Monika Kilnarova CZE-Lara Salden BEL6-26-3   24 Aug 21
M. Giuseppe ITA-A. Zakharova RUS6-46-4   24 Aug 21
Qualifying
Misaki Matsuda JPN-Funa Kozaki JPN6-46-3   24 Aug 21
Tereza Mihalikova SVK-Alexandra Bozovic AUS7-51-611-9  24 Aug 21
Tereza Smitkova CZE-K. Tomajkova CZE6-26-0   24 Aug 21
Nikola Bartunkova CZE-A. Soboleva UKR6-36-2   24 Aug 21
Andrea Gamiz VEN-Gergana Topalova BUL6-26-2   24 Aug 21
Alice Rame FRA-Kanako Morisaki JPN6-46-4   24 Aug 21
Sohyun Park KOR-Lina Glushko ISR6-42-610-8  24 Aug 21
Sarah Beth Grey GBR-Sara Bejlek CZE6-36-7511-9  24 Aug 21
q-Second
Andrea Gamiz VEN-Eszter Meri SVK6-46-3   23 Aug 21
K. Tomajkova CZE-Anastasia Detiuc CZE4-66-113-11  23 Aug 21
Alice Rame FRA-Denise Hrdinkova CZE6-46-4   23 Aug 21
Alexandra Bozovic AUS-Aneta Laboutkova CZE6-36-4   23 Aug 21
Misaki Matsuda JPN-Kamilla Bartone LAT6-36-0   23 Aug 21
Nikola Bartunkova CZE-Zuzana Zlochova SVK6-17-5   23 Aug 21
Gergana Topalova BUL-Adela Moravcova CZE4-66-210-4  23 Aug 21
Sara Bejlek CZE-Mia Chudejova SVK6-36-2   23 Aug 21
Sohyun Park KOR-Jessie Aney USA7-54-614-12  23 Aug 21
Funa Kozaki JPN-Alexandra Osborne AUS6-16-4   23 Aug 21
Kanako Morisaki JPN-Johana Markova CZE7-651-610-8  23 Aug 21
Sarah Beth Grey GBR-Alana Parnaby AUS7-666-2   23 Aug 21
A. Soboleva UKR-Erika Sema JPN6-26-1   23 Aug 21
Tereza Smitkova CZE-Anika Jaskova SVK7-646-1   23 Aug 21
Lina Glushko ISR-Maileen Nuudi EST7-57-5   23 Aug 21
q-First
Adela Moravcova CZE-Irma Ustavdic BIH6-26-2   22 Aug 21
Eszter Meri SVK-V. Chramcova SVK6-16-4   22 Aug 21
Misaki Matsuda JPN-Natalia Slaba SVK6-07-62   22 Aug 21
A. Soboleva UKR-N. Augustinova CZE6-06-1   22 Aug 21
K. Tomajkova CZE-V. Tchakarova BUL6-36-4   22 Aug 21
Jessie Aney USA-E. Tchakarova BUL6-16-0   22 Aug 21
Funa Kozaki JPN-Sara Cakarevic FRA6-46-3   22 Aug 21
Denise Hrdinkova CZE-Nikola Breckova CZE6-16-3   22 Aug 21
Nikola Bartunkova CZE-D. Szabo HUN6-26-2   22 Aug 21
Alexandra Bozovic AUS-K. Hrabalova CZE6-46-1   22 Aug 21
Aneta Laboutkova CZE-G. Skrabalova CZE6-06-2   22 Aug 21
Lina Glushko ISR-Tara Wurth CRO6-46-4   22 Aug 21
Maileen Nuudi EST-Sonja Krtenova CZE3-66-310-4  22 Aug 21
Sara Bejlek CZE-Denisa Hindova CZE6-36-3   22 Aug 21
Alana Parnaby AUS-Nikola Novotna CZE6-06-2   22 Aug 21
Mia Chudejova SVK-Vanesa Sulcova CZE2-66-312-10  22 Aug 21
Sohyun Park KOR-K. Mandelikova CZE6-36-2   22 Aug 21
Gergana Topalova BUL-Martina Pradova CZE6-27-63   22 Aug 21
Alexandra Osborne AUS-Klaudie Hutkova CZE6-16-3   22 Aug 21
Johana Markova CZE-Veronika Vlkovska CZE2-66-210-3  22 Aug 21
Erika Sema JPN-Laura Beresova SVK6-16-1   22 Aug 21
Tereza Mihalikova SVK-Linda Klimovicova CZE6-26-3   22 Aug 21
Anastasia Detiuc CZE-I. Vojcinakova SVK6-02-610-3  22 Aug 21
Anika Jaskova SVK-Mana Kawamura JPN3-66-410-6  22 Aug 21
Sarah Beth Grey GBR-Sofia Milatova SVK6-36-1   22 Aug 21
Kanako Morisaki JPN-Tereza Dejnozkova CZE6-06-2   22 Aug 21