W25 Olomouc
Tournament details

W25 Olomouc

 
Date:Jul 15, 2019
Rank:ChallengersK
Association:WTA
Court type:
 
Clay
Country:Czech Republic Czech Republic
Prize money:$25 000
Website:
Latitude:49.36
Longitude:17.16
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Jesika Maleckova CZE-Ipek Soylu TUR6-36-4   21 Jul 19
1/2
Ipek Soylu TUR-Johana Markova CZE6-37-5   20 Jul 19
Jesika Maleckova CZE-Anastasia Detiuc CZE6-16-1   20 Jul 19
1/4
Johana Markova CZE-T. Morderger GER6-26-4   19 Jul 19
Ipek Soylu TUR-Denisa Allertova CZE4-66-16-0  19 Jul 19
Jesika Maleckova CZE-Chantal Skamlova SVK6-26-3   19 Jul 19
Anastasia Detiuc CZE-Ulrikke Eikeri NOR6-36-2   19 Jul 19
Second
T. Morderger GER-Yana Morderger GER6-36-3   18 Jul 19
Ulrikke Eikeri NOR-Nikola Tomanova CZE2-66-26-1  18 Jul 19
Chantal Skamlova SVK-Oona Orpana FIN1-66-36-0  18 Jul 19
Anastasia Detiuc CZE-L. Stefanini ITA6-46-3   18 Jul 19
Johana Markova CZE-Martina Colmegna ITA6-42-66-3  18 Jul 19
Jesika Maleckova CZE-Lucie Hradecka CZE7-56-3   18 Jul 19
Denisa Allertova CZE-Monika Kilnarova CZE6-15-76-4  18 Jul 19
Ipek Soylu TUR-Nika Radisic SLO6-06-3   18 Jul 19
First
Jesika Maleckova CZE-A. Pribylova RUS6-24-66-3  17 Jul 19
Johana Markova CZE-M. Bayerlova CZE6-27-69   17 Jul 19
Oona Orpana FIN-Zuzana Zlochova SVK6-46-1   17 Jul 19
Denisa Allertova CZE-Anna Siskova CZE6-36-2   17 Jul 19
Nika Radisic SLO-N. Augustinova CZE6-46-1   17 Jul 19
Martina Colmegna ITA-Tereza Mihalikova SVK6-41-66-1  17 Jul 19
Lucie Hradecka CZE-Denisa Hindova CZE6-22-66-2  17 Jul 19
Chantal Skamlova SVK-Petra Csabi CZE6-47-5   17 Jul 19
Monika Kilnarova CZE-Darja Vidmanova CZE6-45-76-2  17 Jul 19
Nikola Tomanova CZE-Rutuja Bhosale IND7-54-66-3  17 Jul 19
Anastasia Detiuc CZE-C. Ferrer ESP6-06-4   17 Jul 19
Yana Morderger GER-G. Pantuckova CZE6-726-26-3  17 Jul 19
T. Morderger GER-V. Strakhova UKR6-47-61   17 Jul 19
Ulrikke Eikeri NOR-Amina Anshba RUS6-26-4   17 Jul 19
Ipek Soylu TUR-Mallaurie Noel FRA6-06-1   16 Jul 19
L. Stefanini ITA-M. Pantuckova CZE6-16-1   16 Jul 19
Qualifying
Nika Radisic SLO-Veronika Vlkovska CZE7-616-7411-9  16 Jul 19
Nikola Tomanova CZE-C. Schultheiss GER6-26-1   16 Jul 19
Yana Morderger GER-Nikola Breckova CZE6-17-5   16 Jul 19
Chantal Skamlova SVK-Laura Schaeder GER6-36-3   16 Jul 19
Petra Csabi CZE-Aneta Laboutkova CZE3-66-410-7  16 Jul 19
T. Morderger GER-Barbora Miklova CZE6-36-3   16 Jul 19
Darja Vidmanova CZE-A. Vdovenco MDA6-13-610-7  16 Jul 19
A. Pribylova RUS-Karolina Kubanova CZE6-36-2   16 Jul 19
q-First
Nikola Tomanova CZE-Martina Pradova CZE6-37-5   15 Jul 19
Laura Schaeder GER-Sofia Milatova SVK6-26-4   15 Jul 19
A. Pribylova RUS-J. Malatinska CZE7-56-3   15 Jul 19
Karolina Kubanova CZE-Petra Sedlackova CZE6-06-3   15 Jul 19
Darja Vidmanova CZE-Victoria Muntean FRA4-66-110-6  15 Jul 19
A. Vdovenco MDA-Sabina Machalova CZE0-66-310-5  15 Jul 19
Yana Morderger GER-Klara Hajkova CZE6-47-63   15 Jul 19
Nikola Breckova CZE-Ludmila Kareisova CZE6-44-614-12  15 Jul 19
C. Schultheiss GER-Romana Tarajova SVK6-26-1   15 Jul 19
T. Morderger GER-Adela Jarosova CZE6-16-1   15 Jul 19
Barbora Miklova CZE-D. Pospisilova CZE6-17-5   15 Jul 19
Petra Csabi CZE-Lenka Stara SVK4-66-210-4  15 Jul 19
Aneta Laboutkova CZE-Ivana Sebestova CZE6-36-3   15 Jul 19
Nika Radisic SLO-K. Hrabalova CZE2-66-010-6  15 Jul 19
Veronika Vlkovska CZE-Lucie Petruzelova CZE6-42-610-4  15 Jul 19
Chantal Skamlova SVK-Karolina Vlckova CZE6-36-2   15 Jul 19