M15 Shymkent
Tournament details

M15 Shymkent

 
Date:Apr 18, 2022
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Kazakhstan Kazakhstan
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:42.32
Longitude:69.6
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Ivan Gakhov RUS-Eric Vanshelboim UKR6-36-4   24 Apr 22
1/2
Ivan Gakhov RUS-Alibek Kachmazov RUS6-26-2   23 Apr 22
Eric Vanshelboim UKR-Yan Bondarevskiy RUS6-36-1   23 Apr 22
1/4
Ivan Gakhov RUS-Mirko Martinez SUI6-36-4   22 Apr 22
Yan Bondarevskiy RUS-Sergey Fomin UZB7-56-4   22 Apr 22
Eric Vanshelboim UKR-Maks Kasnikowski POL2-66-36-3  22 Apr 22
Alibek Kachmazov RUS-Sean Cuenin FRA7-636-756-3  22 Apr 22
Second
Sergey Fomin UZB-Louroi Martinez SUI6-06-3   21 Apr 22
Yan Bondarevskiy RUS-Aleksandre Bakshi GEO6-26-3   21 Apr 22
Eric Vanshelboim UKR-L. Sheyngezikht BUL6-47-5   21 Apr 22
Ivan Gakhov RUS-Martin Borisiouk BLR6-26-1   21 Apr 22
Alibek Kachmazov RUS-A. Liaonenka BLR7-676-4   21 Apr 22
Maks Kasnikowski POL-Saba Purtseladze GEO6-21-66-3  21 Apr 22
Sean Cuenin FRA-Erik Arutiunian BLR2-66-26-2  21 Apr 22
Mirko Martinez SUI-K. Zhzhenov RUS6-41-1ret.  21 Apr 22
First
Aleksandre Bakshi GEO-A. Aitkulov KAZ6-47-5   20 Apr 22
Sean Cuenin FRA-D. Tashbulatov KAZ6-36-1   20 Apr 22
Saba Purtseladze GEO-Maksim Shin UZB4-66-16-1  20 Apr 22
L. Sheyngezikht BUL-Zura Tkemaladze GEO6-27-67   20 Apr 22
Louroi Martinez SUI-G. Perricard FRA6-46-2   20 Apr 22
K. Zhzhenov RUS-A. Metreveli GEO6-14-1ret.  20 Apr 22
Yan Bondarevskiy RUS-Andrea Picchione ITA0-65-3ret.  20 Apr 22
A. Liaonenka BLR-Nikita Sidorov KAZ6-46-4   20 Apr 22
Maks Kasnikowski POL-Maxim Ratniuk UKR7-56-2   20 Apr 22
Alibek Kachmazov RUS-Andrea Gola ITA6-06-4   20 Apr 22
Erik Arutiunian BLR-F. Bertuccioli ITA6-36-4   20 Apr 22
Mirko Martinez SUI-Vladimir Korolev RUS3-66-46-3  20 Apr 22
Sergey Fomin UZB-M. (RUS) RUS7-626-1   20 Apr 22
Ivan Gakhov RUS-Lorenzo Rottoli ITA7-657-5   20 Apr 22
Eric Vanshelboim UKR-Nicolas Tepmahc FRA6-16-1   20 Apr 22
Martin Borisiouk BLR-Timur Maulenov KAZ6-46-1   20 Apr 22
Qualifying
A. Liaonenka BLR-Mikalai Bankou BLR6-26-3   19 Apr 22
Maxim Ratniuk UKR-Mikhail Fufygin RUS6-46-4   19 Apr 22
F. Bertuccioli ITA-Matvey Minin RUS6-16-7710-6  19 Apr 22
L. Sheyngezikht BUL-Evgeny Philippov RUS7-644-610-6  19 Apr 22
Vladimir Korolev RUS-Aleksandr Lobanov RUS7-56-4   19 Apr 22
Martin Borisiouk BLR-Egor Agafonov RUS6-36-3   19 Apr 22
Andrea Gola ITA-Aleksei Khomich BLR6-46-4   19 Apr 22
Zura Tkemaladze GEO-Alexandr Binda RUS7-56-4   19 Apr 22
q-First
Maxim Ratniuk UKR-Ilia Simakin RUS6-13-610-6  18 Apr 22
Matvey Minin RUS-Egor Noskin RUS6-47-5   18 Apr 22
F. Bertuccioli ITA-Nikita Ianin RUS6-16-3   18 Apr 22
Egor Agafonov RUS-Danil Spasibo RUS6-06-4   18 Apr 22
Vladimir Korolev RUS-Igor Kudriashov RUS4-67-6511-9  18 Apr 22
Mikhail Fufygin RUS-Oleg Syrovatskiy KAZ6-36-0   18 Apr 22
Martin Borisiouk BLR-Andrey Nelich KAZ6-26-1   18 Apr 22
Alexandr Binda RUS-B. Atlangeriev RUS7-656-2   18 Apr 22
Zura Tkemaladze GEO-Daniel Ibragimov RUS7-656-2   18 Apr 22
L. Sheyngezikht BUL-A. Khairutdinov KAZ6-36-2   18 Apr 22
Mikalai Bankou BLR-Pavel Verbin RUS6-46-2   18 Apr 22
A. Liaonenka BLR-Adil Karakayev KAZ6-16-1   18 Apr 22
Aleksandr Lobanov RUS-Petr Bar Biryukov RUS4-66-210-4  18 Apr 22
Aleksei Khomich BLR-Alexis Canter GBR7-56-4   18 Apr 22
Andrea Gola ITA-Mykhailo Mossur UKR3-66-210-5  18 Apr 22
Evgeny Philippov RUS-Yan Brek KAZ6-06-0   18 Apr 22