M15 Platja D'Aro
Tournament details

M15 Platja D'Aro

 
Date:Oct 11, 2021
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Spain Spain
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:41.49
Longitude:3.04
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
C. Jover ESP-Maxime Chazal FRA6-36-3   17 Oct 21
1/2
C. Jover ESP-Pol Toledo Bague ESP7-57-64   16 Oct 21
Maxime Chazal FRA-Miguel Damas ESP6-22-1ret.  16 Oct 21
1/4
Pol Toledo Bague ESP-A. Metreveli GEO7-56-3   15 Oct 21
Maxime Chazal FRA-J. Azorin ESP7-646-2   15 Oct 21
Miguel Damas ESP-Max Alcala Gurri ESP4-66-27-63  15 Oct 21
C. Jover ESP-Alexis Musialek FRA6-36-1   15 Oct 21
Second
Maxime Chazal FRA-M. Sureshkumar IND6-47-5   14 Oct 21
Alexis Musialek FRA-L. Rodriguez ARG6-27-5   14 Oct 21
Max Alcala Gurri ESP-Max Houkes NED7-635-76-4  14 Oct 21
C. Jover ESP-C. Montagud ESP6-46-4   14 Oct 21
Miguel Damas ESP-Ivan Gakhov RUS6-24-66-1  14 Oct 21
A. Metreveli GEO-A. Pujolras ESP2-67-56-3  14 Oct 21
J. Azorin ESP-Guy Den Heijer NED7-621-66-2  14 Oct 21
Pol Toledo Bague ESP-Clement Tabur FRA6-37-5   14 Oct 21
First
J. Azorin ESP-Niels Visker NED6-16-3   13 Oct 21
Miguel Damas ESP-Alex Barrena ARG6-46-4   13 Oct 21
Max Alcala Gurri ESP-F. Arnaboldi ITA6-35-76-2  13 Oct 21
Alexis Musialek FRA-Matvey Minin RUS6-26-2   13 Oct 21
Max Houkes NED-D. Sanchis ESP6-46-4   13 Oct 21
Pol Toledo Bague ESP-Kirill Mishkin RUS6-16-1   13 Oct 21
M. Sureshkumar IND-Pol Amoros Ramos ESP6-27-5   13 Oct 21
L. Rodriguez ARG-Thomas Laurent FRA6-46-1   13 Oct 21
Guy Den Heijer NED-Fermin Tenti ARG6-43-66-1  13 Oct 21
C. Jover ESP-Matteo Donati ITA7-673-67-64  13 Oct 21
Clement Tabur FRA-Rimpei Kawakami JPN6-37-66   13 Oct 21
Ivan Gakhov RUS-F. Egea ARG6-46-756-3  13 Oct 21
Maxime Chazal FRA-A. Pertusa ESP2-66-46-4  13 Oct 21
A. Pujolras ESP-H. P.-Castello ESP6-06-1   12 Oct 21
A. Metreveli GEO-C. Wong HKG6-716-36-4  12 Oct 21
C. Montagud ESP-A. Canas ESP3-67-56-0  12 Oct 21
Qualifying
Guy Den Heijer NED-Marc Othman Ktiri ESP6-46-2   12 Oct 21
Max Houkes NED-Z. Trapeznikov RUS6-36-4   12 Oct 21
Niels Visker NED-Eero Vasa FIN1-66-310-8  12 Oct 21
Matvey Minin RUS-Kirill Mishkin RUS6-36-0   12 Oct 21
L. Rodriguez ARG-B. Navarro ESP6-26-0   12 Oct 21
Pol Amoros Ramos ESP-Enzo Wallart FRA6-46-4   12 Oct 21
Rimpei Kawakami JPN-G. Ripoll ESP6-46-2   12 Oct 21
F. Egea ARG-Kuzey Cekirge TUR6-26-0   12 Oct 21
q-Second
Marc Othman Ktiri ESP-Jaime Caldes ESP6-46-1   12 Oct 21
Enzo Wallart FRA-J. Ugarte ESP6-16-0   12 Oct 21
Pol Amoros Ramos ESP-Andrea Picchione ITA6-43-610-8  12 Oct 21
G. Ripoll ESP-Mason Recci GBR6-16-4   12 Oct 21
Rimpei Kawakami JPN-Nil Regas Luis ESP6-16-4   12 Oct 21
Kuzey Cekirge TUR-Oriol Font ESP6-26-0   12 Oct 21
F. Egea ARG-Giuseppe Tresca ITA6-22-610-4  12 Oct 21
Guy Den Heijer NED-Aaron Cohen ISR4-67-6410-4  12 Oct 21
Max Houkes NED-David Puig Molin ESP6-26-0   12 Oct 21
L. Rodriguez ARG-M. Sakellaridis GRE6-16-2   12 Oct 21
B. Navarro ESP-Dmytro Slyepkan UKR6-07-66   12 Oct 21
Kirill Mishkin RUS-C. Deleersnyder FRA5-0ret.   12 Oct 21
Matvey Minin RUS-Esteve Agusti ESP6-16-3   12 Oct 21
Eero Vasa FIN-Noah Lopez SUI6-36-2   12 Oct 21
Niels Visker NED-David Leon Moros ESP6-16-3   12 Oct 21
Z. Trapeznikov RUS-Noah Regas Luis ESP6-31-610-5  12 Oct 21
q-First
Jaime Caldes ESP-E. Eminefendic ITA6-36-1   10 Oct 21
David Leon Moros ESP-Ivan Bas Mengual ESP6-46-2   10 Oct 21
Noah Lopez SUI-S. C.-Zivkovic SRB6-16-3   10 Oct 21
Eero Vasa FIN-Xavier Gabarro ESP4-66-010-5  10 Oct 21
Esteve Agusti ESP-Artem Pashchenko RUS6-36-1   10 Oct 21
M. Sakellaridis GRE-A. Cracana ESP6-17-5   10 Oct 21
Aaron Cohen ISR-Tadas Babelis LTU6-42-610-8  10 Oct 21
Guy Den Heijer NED-S. Reguig ALG6-16-0   10 Oct 21
Enzo Wallart FRA-Vitali Chvets BLR6-27-66   10 Oct 21
Noah Regas Luis ESP-Ivan Kazakov RUS6-46-1   10 Oct 21
Andrea Picchione ITA-Serafin Zund LIE6-46-4   10 Oct 21
Mason Recci GBR-Ilya Rudiukov RUS6-36-0   10 Oct 21
G. Ripoll ESP-X. Marti ESP6-27-5   10 Oct 21
Nil Regas Luis ESP-Theo Arribage FRA6-26-4   10 Oct 21
Rimpei Kawakami JPN-Xavi Matas Ortega ESP2-66-310-6  10 Oct 21
F. Egea ARG-Peetu Pohjola FIN6-26-2   10 Oct 21
Giuseppe Tresca ITA-G. Korobeynikov UZB6-26-3   10 Oct 21
Dmytro Slyepkan UKR-A. Sebastian ESP6-46-1   10 Oct 21
B. Navarro ESP-Alan Postay ARG6-756-110-5  10 Oct 21
Kirill Mishkin RUS-Valentin Lapalu FRA6-42-610-7  10 Oct 21
C. Deleersnyder FRA-Zhenxiong Dong CHN6-16-2   10 Oct 21
Matvey Minin RUS-Renan Perdigao BRA6-46-1   10 Oct 21
Niels Visker NED-Pedro Iamachkine PER7-56-3   10 Oct 21
Z. Trapeznikov RUS-V. Moratalla ESP6-16-2   10 Oct 21
David Puig Molin ESP-S. Sakellaridis GRE3-66-210-6  10 Oct 21
Max Houkes NED-M. Diez ESP6-36-4   10 Oct 21
Marc Othman Ktiri ESP-Egill Sigurdsson ISL6-06-0   10 Oct 21
J. Ugarte ESP-H. Schubert CHI6-24-620-18  10 Oct 21
Pol Amoros Ramos ESP-Illya Sarafyn UKR6-22-611-9  10 Oct 21
Kuzey Cekirge TUR-Pol Fernandez ESP6-26-2   10 Oct 21
Oriol Font ESP-Bernardo Bueno BRA6-23-610-8  10 Oct 21
L. Rodriguez ARG-J. Martinez ESP6-36-3   10 Oct 21