Shenzhen Challenger
Tournament details

Shenzhen Challenger

 
Date:Oct 28, 2019
Rank:ChallengersK
Association:ATP
Court type:
 
Hard
Country:China China
Prize money:$135 000
Website:
Latitude:22.32
Longitude:114.08
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Zhizhen Zhang CHN-Zhe Li CHN6-34-66-1  03 Nov 19
1/2
Zhizhen Zhang CHN-F. Silva POR6-14-1ret.  02 Nov 19
Zhe Li CHN-Mohamed Safwat EGY6-46-2   02 Nov 19
1/4
Mohamed Safwat EGY-Denis Yevseyev KAZ7-56-2   01 Nov 19
Zhe Li CHN-Roman Safiullin RUS6-756-17-5  01 Nov 19
Zhizhen Zhang CHN-Go Soeda JPN7-606-4   01 Nov 19
F. Silva POR-Jason Jung TPE7-654-66-4  01 Nov 19
Third
Jason Jung TPE-Tung-Lin Wu TPE7-626-4   31 Oct 19
Go Soeda JPN-Yan Bai CHN4-66-36-3  31 Oct 19
Zhe Li CHN-E. L.-Perez ESP6-36-3   31 Oct 19
Mohamed Safwat EGY-Soon-Woo Kwon KOR6-47-66   31 Oct 19
Denis Yevseyev KAZ-T. Gabashvili RUS6-45-77-64  31 Oct 19
Roman Safiullin RUS-Yuichi Sugita JPN2-67-56-3  31 Oct 19
Zhizhen Zhang CHN-Borna Gojo CRO6-22-1ret.  31 Oct 19
F. Silva POR-Chun Hsin Tseng TPE6-756-36-4  31 Oct 19
Second
F. Silva POR-Tsung-Hua Yang TPE6-36-0   30 Oct 19
Tung-Lin Wu TPE-R. Ramanathan IND6-37-66   30 Oct 19
Zhizhen Zhang CHN-Goncalo Oliveira POR6-06-1   30 Oct 19
Chun Hsin Tseng TPE-Toshihide Matsui JPN7-632-1ret.  30 Oct 19
Borna Gojo CRO-Fabien Reboul FRA7-657-67   30 Oct 19
Zhe Li CHN-Malek Jaziri TUN4-66-45-0ret. 30 Oct 19
E. L.-Perez ESP-Jonas Forejtek CZE6-16-4   30 Oct 19
Yuichi Sugita JPN-Fajing Sun CHN7-56-2   30 Oct 19
T. Gabashvili RUS-C. Eubanks USA7-56-2   30 Oct 19
Roman Safiullin RUS-Denis Istomin UZB4-67-52-0ret. 30 Oct 19
Yan Bai CHN-Khumoun Sultanov UZB6-37-5   29 Oct 19
Denis Yevseyev KAZ-Steven Diez CAN6-36-2   29 Oct 19
Mohamed Safwat EGY-Ivan Nedelko RUS7-636-1   29 Oct 19
Soon-Woo Kwon KOR-Duckhee Lee KOR6-26-2   29 Oct 19
Go Soeda JPN-K. Kravchuk RUS6-746-47-5  29 Oct 19
Jason Jung TPE-Bruno Sant'Anna BRA6-46-3   29 Oct 19
First
Fajing Sun CHN-Matej Sabanov CRO6-46-4   29 Oct 19
Tsung-Hua Yang TPE-Jiaqi Duan CHN6-36-1   29 Oct 19
Zhe Li CHN-Ji Sung Nam KOR6-26-1   29 Oct 19
Jonas Forejtek CZE-Yunseong Chung KOR6-46-3   29 Oct 19
Borna Gojo CRO-Tim Van Rijthoven NED6-37-65   29 Oct 19
Chun Hsin Tseng TPE-Di Wu CHN6-16-776-3  29 Oct 19
K. Kravchuk RUS-Ye Cong Mo CHN6-46-0   28 Oct 19
Khumoun Sultanov UZB-Sidharth Rawat IND6-26-2   28 Oct 19
Denis Yevseyev KAZ-Chuhan Wang CHN6-06-1   28 Oct 19
Ivan Nedelko RUS-Sadio Doumbia FRA6-36-3   28 Oct 19
Bruno Sant'Anna BRA-Xin Gao CHN6-46-2   28 Oct 19
Tung-Lin Wu TPE-N. Barrientos COL6-37-5   28 Oct 19
T. Gabashvili RUS-Yuanfeng Li CHN6-36-2   28 Oct 19
Duckhee Lee KOR-Kaichi Uchida JPN7-56-1   28 Oct 19
Roman Safiullin RUS-D. Kalenichenko UKR7-606-4   28 Oct 19
Goncalo Oliveira POR-Jie Cui CHN6-766-16-4  28 Oct 19
Qualifying
Jiaqi Duan CHN-Toshihide Matsui JPN7-54-1ret.  28 Oct 19
Fabien Reboul FRA-Matej Sabanov CRO6-26-4   28 Oct 19