M15 Pajulahti
Tournament details

M15 Pajulahti

 
Date:Sep 16, 2019
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
I.hard
Country:Finland Finland
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:63.13
Longitude:27.85
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Savriyan Danilov RUS-Robert Strombachs GER6-726-46-3  22 Sep 19
1/2
Savriyan Danilov RUS-Naoki Tajima JPN6-46-4   21 Sep 19
Robert Strombachs GER-P. N.-Salminen FIN6-47-64   21 Sep 19
1/4
Savriyan Danilov RUS-Lucas Catarina MON4-66-46-4  20 Sep 19
Naoki Tajima JPN-Yanki Erel TUR7-51-67-66  20 Sep 19
P. N.-Salminen FIN-Alibek Kachmazov RUS6-36-2   20 Sep 19
Robert Strombachs GER-A. Zgirovsky BLR6-36-1   20 Sep 19
Second
Lucas Catarina MON-Francesco Vilardo ITA6-36-3   19 Sep 19
Robert Strombachs GER-Egor Noskin RUS6-26-4   19 Sep 19
Naoki Tajima JPN-Carl Bret Parko EST6-46-2   19 Sep 19
Alibek Kachmazov RUS-Baptiste Crepatte FRA7-674-66-1  19 Sep 19
P. N.-Salminen FIN-Maxim Ratniuk UKR5-76-06-3  19 Sep 19
A. Zgirovsky BLR-D. Sanchis ESP7-624-67-5  19 Sep 19
Yanki Erel TUR-Stefan Seifert GER6-26-0   19 Sep 19
Savriyan Danilov RUS-Sergei Pogosian RUS6-46-1   19 Sep 19
First
Alibek Kachmazov RUS-Arvid Nordquist SWE6-16-2   18 Sep 19
Baptiste Crepatte FRA-Timur Kiuamov RUS6-47-5   18 Sep 19
D. Sanchis ESP-Masi Sarpola FIN4-66-37-63  18 Sep 19
Egor Noskin RUS-Roni Rikkonen FIN6-36-1   18 Sep 19
Sergei Pogosian RUS-Tom Hands GBR6-31-66-3  18 Sep 19
Maxim Ratniuk UKR-Daniil Glinka EST7-636-736-4  18 Sep 19
Lucas Catarina MON-Simon Yitbarek SWE6-16-2   18 Sep 19
P. N.-Salminen FIN-Jeremy Schifris GER6-16-4   18 Sep 19
Yanki Erel TUR-R. Hietaranta FIN6-06-2   18 Sep 19
Francesco Vilardo ITA-S. Kivanda GBR6-36-3   18 Sep 19
Carl Bret Parko EST-Niklas Johansson SWE6-47-5   18 Sep 19
Naoki Tajima JPN-Oskar Antinheimo FIN6-26-1   18 Sep 19
Robert Strombachs GER-Patrik Hartmeier SUI6-26-2   17 Sep 19
A. Zgirovsky BLR-Jesper De Jong NED7-51-67-5  17 Sep 19
Stefan Seifert GER-Ryan Nijboer NED6-36-4   17 Sep 19
Savriyan Danilov RUS-Andrej Glvac SVK6-36-3   17 Sep 19
Qualifying
Arvid Nordquist SWE-George Davies GBR6-47-62   17 Sep 19
Carl Bret Parko EST-Oskari Eerola FIN7-56-1   17 Sep 19
Tom Hands GBR-Cheraag Bajwa GBR6-47-60   17 Sep 19
Egor Noskin RUS-Ivan Denisov RUS6-36-3   17 Sep 19
Jeremy Schifris GER-Jason Sormunen FIN6-26-3   17 Sep 19
Sergei Pogosian RUS-Otto Leikola FIN6-26-4   17 Sep 19
S. Kivanda GBR-Alexander Chepik RUS6-37-65   17 Sep 19
Daniil Glinka EST-V. Ahti FIN6-36-4   17 Sep 19
q-First
Ivan Denisov RUS-Peetu Pohjola FIN3-67-510-2  16 Sep 19
V. Ahti FIN-Pauli Sillanpaa FIN6-16-2   16 Sep 19
Alexander Chepik RUS-Vesa Ahti FIN7-644-610-7  16 Sep 19
Jeremy Schifris GER-Karl Kiur Saar EST6-36-4   16 Sep 19
Jason Sormunen FIN-Simonas Zukauskas LTU7-633-0ret.  16 Sep 19
Sergei Pogosian RUS-Edis Nokic SWE6-46-1   16 Sep 19
Otto Leikola FIN-Dominik Langmajer CZE7-53-610-5  16 Sep 19
Egor Noskin RUS-Hermanni Tiainen FIN4-66-210-2  16 Sep 19
Tom Hands GBR-Maxim Krapivin RUS7-657-5   16 Sep 19
Cheraag Bajwa GBR-M. Martikainen FIN6-41-610-7  16 Sep 19
S. Kivanda GBR-Kevin Suvi EST6-26-4   16 Sep 19
Oskari Eerola FIN-Dzianis Zharyn BLR6-34-610-6  16 Sep 19
Carl Bret Parko EST-August Ehrnrooth FIN6-46-4   16 Sep 19
Arvid Nordquist SWE-Peter Sillanpaa FIN6-26-1   16 Sep 19
George Davies GBR-Aleksi Lofman FIN6-46-2   16 Sep 19
Daniil Glinka EST-Ville Perkkola FIN6-16-2   16 Sep 19