M15 Telavi
Tournament details

M15 Telavi

 
Date:Jul 22, 2019
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Clay
Country:Georgia Georgia
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:41.55
Longitude:45.28
Map:Zoom In
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Nikita Mashtakov UKR-Dennis Uspensky USA6-36-4   28 Jul 19
1/2
Dennis Uspensky USA-Mikalai Haliak BLR6-16-3   27 Jul 19
Nikita Mashtakov UKR-Shalva Dzhanashia RUS7-622-1ret.  27 Jul 19
1/4
Dennis Uspensky USA-D. Tashbulatov KAZ6-17-5   26 Jul 19
Shalva Dzhanashia RUS-Maksim Tikhomirov USA6-26-1   26 Jul 19
Nikita Mashtakov UKR-George Tsivadze GEO6-36-4   26 Jul 19
Mikalai Haliak BLR-S. Saidkarimov UZB6-33-66-2  26 Jul 19
Second
D. Tashbulatov KAZ-David Poljak CZE6-36-3   25 Jul 19
Dennis Uspensky USA-V. Gorodynskyi UKR6-16-0   25 Jul 19
Shalva Dzhanashia RUS-Mikhail Fufygin RUS6-43-66-1  25 Jul 19
S. Saidkarimov UZB-Djurabeck Karimov UZB2-4ret.   25 Jul 19
Mikalai Haliak BLR-Koray Kirci TUR6-16-2   25 Jul 19
George Tsivadze GEO-M. Khomentovskiy RUS6-36-756-3  25 Jul 19
Nikita Mashtakov UKR-Yan Bondarevskiy RUS1-66-27-5  25 Jul 19
Maksim Tikhomirov USA-Hamid Reza Nadaf IRI6-46-3   25 Jul 19
First
Maksim Tikhomirov USA-A.j. Catanzariti USA7-606-4   24 Jul 19
D. Tashbulatov KAZ-A. Liaonenka BLR6-36-3   24 Jul 19
Dennis Uspensky USA-David Chelidze GEO6-36-0   24 Jul 19
Mikalai Haliak BLR-Cengiz Aksu TUR0-66-17-66  24 Jul 19
David Poljak CZE-N. Davlianidze GEO6-37-61   24 Jul 19
Hamid Reza Nadaf IRI-Michal Mikula POL6-36-2   24 Jul 19
V. Gorodynskyi UKR-Timur Maulenov KAZ7-644-66-3  24 Jul 19
Koray Kirci TUR-Kristjan Tamm EST6-37-65   24 Jul 19
M. Khomentovskiy RUS-Yan Sabanin RUS6-26-2   24 Jul 19
Mikhail Fufygin RUS-Jordan Hasson ISR6-36-0   23 Jul 19
George Tsivadze GEO-Olimjon Nabiev UZB2-66-26-1  23 Jul 19
Nikita Mashtakov UKR-Ivan Liutarevich BLR7-616-2   23 Jul 19
Shalva Dzhanashia RUS-A. Bulitski BLR7-57-5   23 Jul 19
Djurabeck Karimov UZB-Saba Purtseladze GEO7-627-5   23 Jul 19
S. Saidkarimov UZB-Zura Tkemaladze GEO6-36-4   23 Jul 19
Yan Bondarevskiy RUS-Sagadat Ayap KAZ6-26-4   23 Jul 19
Qualifying
A. Liaonenka BLR-Ivan Mikhaylyuk RUS6-46-3   22 Jul 19
D. Tashbulatov KAZ-Beibit Zhukayev KAZ6-16-3   22 Jul 19
A.j. Catanzariti USA-Maxim Krapivin RUS7-656-4   22 Jul 19
M. Khomentovskiy RUS-Guga Tavadze GEO6-16-2   22 Jul 19
Cengiz Aksu TUR-David Georgadze RUS7-676-0   22 Jul 19
Michal Mikula POL-Daniil Glinka EST6-46-3   22 Jul 19
V. Gorodynskyi UKR-A. Silva FRA6-46-4   22 Jul 19
Timur Maulenov KAZ-L. Sheyngezikht BUL7-56-4   22 Jul 19
q-First
Maxim Krapivin RUS-L. Kikvidze GEO6-26-2   22 Jul 19
A.j. Catanzariti USA-M. Kvantaliani UKR7-646-4   22 Jul 19
Beibit Zhukayev KAZ-Nir Vodavoz ISR6-26-3   22 Jul 19
D. Tashbulatov KAZ-Alan Bzarov RUS6-02-0ret.  22 Jul 19
Ivan Mikhaylyuk RUS-L. Lilleengen NOR6-47-63   22 Jul 19
Cengiz Aksu TUR-Rotem Sobol ISR6-06-1   22 Jul 19
M. Khomentovskiy RUS-V. Sveridenko RUS6-36-1   22 Jul 19
Guga Tavadze GEO-S. Shofayziyev UZB4-66-110-7  22 Jul 19
David Georgadze RUS-Alexey Dubinin RUS6-34-612-10  22 Jul 19
Michal Mikula POL-Ruben Busch GER6-16-4   22 Jul 19
Daniil Glinka EST-Vito Dell'Elba ITA6-36-1   22 Jul 19
A. Silva FRA-Jordan Chiu USA7-637-5   22 Jul 19
V. Gorodynskyi UKR-N. Silva FRA6-26-4   22 Jul 19
Timur Maulenov KAZ-Denis Parshutin UKR6-23-0ret.  22 Jul 19
L. Sheyngezikht BUL-Ilia Liamkin RUS6-36-3   22 Jul 19
A. Liaonenka BLR-Igor Solomatin UKR6-47-64   22 Jul 19