M15 Tbilisi
Tournament details

M15 Tbilisi

 
Map not available
Date:Apr 29, 2019
Rank:Futures
Association:ATP
Court type:
 
Hard
Country:Georgia Georgia
Prize money:$15 000
Website:
Latitude:
Longitude:
singles | doubles
Player 1 Player 2ResultsDate
Final
Michal Konecny CZE-Mark Whitehouse GBR7-667-5   05 May 19
1/2
Mark Whitehouse GBR-Peter Bothwell IRL6-46-4   04 May 19
Michal Konecny CZE-Altug Celikbilek TUR6-42-67-65  04 May 19
1/4
Altug Celikbilek TUR-Marat Deviatiarov UKR6-16-0   03 May 19
Mark Whitehouse GBR-M. Kalovelonis RUS3-66-46-3  03 May 19
Peter Bothwell IRL-John Echeverria ESP7-56-0   03 May 19
Michal Konecny CZE-A. Metreveli GEO7-626-4   03 May 19
Second
Michal Konecny CZE-Shahar Elbaz ISR6-26-0   02 May 19
John Echeverria ESP-Alexey Zakharov RUS6-36-3   02 May 19
Altug Celikbilek TUR-Ondrej Krstev CZE7-626-3   02 May 19
Marat Deviatiarov UKR-Grigoriy Lomakin KAZ4-67-56-4  02 May 19
Mark Whitehouse GBR-A. Bulitski BLR6-747-626-4  02 May 19
M. Kalovelonis RUS-Viacheslav Yulik RUS3-67-656-2  02 May 19
Peter Bothwell IRL-Pavel Shumeiko UKR7-673-66-2  02 May 19
A. Metreveli GEO-Shalva Dzhanashia RUS6-757-56-0  02 May 19
First
Peter Bothwell IRL-Piotr Matuszewski POL6-786-16-4  01 May 19
Ondrej Krstev CZE-Sarp Agabigun TUR4-66-26-4  01 May 19
Grigoriy Lomakin KAZ-M. Kvantaliani UKR6-16-4   01 May 19
Marat Deviatiarov UKR-A. Skorilas GRE3-66-16-2  01 May 19
M. Kalovelonis RUS-Ben Jones GBR3-67-656-3  01 May 19
Alexey Zakharov RUS-A. Silva FRA6-36-2   01 May 19
Viacheslav Yulik RUS-Irakli Metreveli GEO6-35-0ret.  01 May 19
Pavel Shumeiko UKR-Alexander Jhun GBR6-46-2   01 May 19
Michal Konecny CZE-Zura Tkemaladze GEO6-27-65   01 May 19
Mark Whitehouse GBR-Dzianis Zharyn BLR7-647-5   01 May 19
John Echeverria ESP-Nikita Mashtakov UKR6-46-4   01 May 19
A. Bulitski BLR-A. Boborykin RUS7-656-4   01 May 19
Shalva Dzhanashia RUS-Michal Dembek POL6-26-1   30 Apr 19
Shahar Elbaz ISR-Saba Purtseladze GEO3-66-36-1  30 Apr 19
Altug Celikbilek TUR-Yan Sabanin RUS6-27-64   30 Apr 19
A. Metreveli GEO-George Tsivadze GEO3-66-47-63  30 Apr 19
Qualifying
A. Silva FRA-Philipp Dittmer GER6-46-2   30 Apr 19
Sarp Agabigun TUR-Ivan Zaytsev RUS6-06-3   30 Apr 19
A. Skorilas GRE-N. Silva FRA6-36-3   30 Apr 19
Piotr Matuszewski POL-Mikel Martinez ESP6-36-4   30 Apr 19
Viacheslav Yulik RUS-John Echeverria ESP6-44-610-7  30 Apr 19
Dzianis Zharyn BLR-Victor Gurevich USA7-636-3   30 Apr 19
Alexander Jhun GBR-Klim Kozyrev RUS6-17-62   30 Apr 19
Ben Jones GBR-Rotem Sobol ISR6-16-0   30 Apr 19
q-First
N. Silva FRA-Artur Soghoyan ARM6-26-4   29 Apr 19
Mikel Martinez ESP-V. Gorodynskyi UKR6-46-4   29 Apr 19
Dzianis Zharyn BLR-A. Andguladze GEO6-06-1   29 Apr 19
Rotem Sobol ISR-David Asatiani GEO6-17-5   29 Apr 19
Philipp Dittmer GER-Stepan Beresnev RUS6-46-4   29 Apr 19
Victor Gurevich USA-David Chelidze GEO6-46-2   29 Apr 19
A. Silva FRA-L. Kikvidze GEO7-57-5   29 Apr 19
Sarp Agabigun TUR-Luka Koridze GEO6-26-0   29 Apr 19
Viacheslav Yulik RUS-Nikita Chuev RUS6-36-1   29 Apr 19
A. Skorilas GRE-N. Ushakov UKR6-36-4   29 Apr 19
John Echeverria ESP-Miguel Vallejo ESP6-26-4   29 Apr 19
Klim Kozyrev RUS-Artsiom Bardzin BLR6-13-610-5  29 Apr 19
Ivan Zaytsev RUS-Beka Winston GEO6-06-1   29 Apr 19
Ben Jones GBR-Guga Tavadze GEO6-36-3   29 Apr 19
Alexander Jhun GBR-G. Kharatishvili GEO6-06-0   29 Apr 19
Piotr Matuszewski POL-H. Mahlakelidze GEO6-06-1   29 Apr 19